Студенти СНУ ім. В.Даля поспілкувалися з хірургом і письменницею в одній особі

В науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля студенти зустрілися з жінкою-хірургом, яка стала відомою на всю Україну після того, як її показали у новинах загальнонаціональних телеканалів. Після окупації Первомайська  Лідія Басс-Бугакова продовжувала працювати у міській лікарні і передавала українським військовим цінну інформацію про бойовиків. Лідію Іванівну вчасно попередили добрі люди про небезпеку і вона змогла утекти з рідного міста.

«Скажіть, а Ви – за мир?» – спитав один зі студентів. Зважаючи на розповідь Лідії Іванівні про її патріотичну позицію, запитання можна було сприйняти як провокаційне. Гостя відповідала спокійно – мовляв, все залежить, як розуміти це поняття. Якщо мається на увазі тиша, магазин, що працює і гроші, за які можна купити ковбасу – і все це за будь яких обставин, то такий мир не потрібний, бо дуже великою ціною вже заплачено за більш важливі речі.

4

Лідія Іванівна відповідала на запитання студента з повагою до його позиції. Одна з представлених на зустрічі книг Лідії Басс-Бугакової так і називається «Позиція». Її персонажі – реальні люди із зміненими прізвищами, а головна думка така – людина, яка має погляди, протилежні від твоїх, визиває повагу, якщо це її принципова позиція і вона не змінюється слідом за флюгером.

2

Зараз Лідія Іванівна, не зважаючи на свій поважний вік,  працює хірургом. Своїм досягненням вважає, що шістьох своїх колег переконала змінити погляди на патріотичні по ставленню до своє країни як такої, а не до влади, яка мине.

3