Студенти СНУ ім. В.Даля стали активними учасниками святкування Днів Європи

Обласний захід, урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу з нагоди відзначення Дня Європи, пройшов за активною участю студентів СНУ ім. В.Даля.

Разом з керівником обласної військово-цивільної адміністрації Юрієм Гарбузом право підняття прапорів було надано учаснику антитерористичної операції, військовослужбовцю 93-ї окремої механізованої бригади Олександру Христиченку, студенту Факультету інженерії СНУ ім. В.Даля, переможцю Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хімія» Василю Смалію, лауреату всеукраїнських та міжнародних співочих конкурсів Ганні Зубовій.

«З подальшим поступом України на шляху євроінтеграції Луганщина обов’язково стане світанком не тільки нашої країни, а й усієї європейської родини», – зазначив Юрій Гарбуз у своїй промові.

З історичним екскурсом стосовно заснування свята на урочистостях виступив Степан Золотар, студент СНУ ім. В.Даля, який отримав право на академічну стипендію Президента України.

Церемонія закінчилася флеш-мобом у виконанні студентів Університету і велопробігом за участю юних спортсменів Сєвєродонецька.

День Європи відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 р. Європейський Союз затвердив 9 травня як День Європи на саміті в Мілані 1985 р., вирішивши увічнити день проголошення Декларації Шумана. Також 9 травня вважається днем народження Європейського Союзу.

Україна — єдина держава не член ЄС, у якій День Європи відзначається на державному рівні.