Print

Студенти СНУ ім.В. Даля здійснили віртуальну подорож країнами світу

 

 На базі Інституту юриспруденції та міжнародного права Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбувся VI міжнародний фестиваль культур «Global village». Організатором святкового заходу виступила Луганська обласна молодіжна організація «Асоціація ініціативних студентів економіки та керівництва», що представляє в Луганську міжнародну молодіжну організацію AIESEC, за підтримки Луганської обласної державної адміністрації та Луганського обласного центру підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень.

У фестивалі «Global village» взяли участь студенти СНУ ім. В. Даля та державного закладу  «Луганський державний медичний університет», ансамбль «Любавушка»,  представники Німецької спільноти  в Луганську, Спілки вірмен України «Крунк»  та Луганського Французького альянсу. Усього на фестивалі була представлена культура десяти країн – України, Грузії, Азербайджану, Вірменії, Туркменістану, Іраку, Німеччини, Франції, Іспанії та Індії.

«Проведення фестивалю культур для нас дуже важливе, адже в нашому університеті навчаються представники 52 країн світу, – зазначила проректор з науково-педагогічної роботи СНУ ім. В. Даля професор Галина Щедрова. – Ми створюємо всі умови, щоб студенти-іноземці не тільки отримали якісну освіту в нашому виші, але й комфортно почувалися за межами Батьківщини».

Далівці подарували глядачам декілька національних танців різних країн – Туркменії, Азербайджану та Іраку, заспівали пісні російською, грузинською, англійською, вірменською та азербайджанською мовами, а студент міжнародного факультету Оджо Пітер зіграв композицію на саксофоні.  Студентські творчі колективи СНУ ім. В. Даля  – народний ансамбль народного танцю  «Світоч» та народний ансамбль козачої пісні «Вольниця» – також  презентували присутнім свої яскраві номери – український танець «Гопак» та пісню «Варенька».

Гості Інституту юриспруденції та міжнародного права СНУ ім. В. Даля познайомили глядачів фестивалю з культурою Німеччини, Вірменії, Іспанії, України та Франції. Представники Німецької спільноти в Луганську та  Спілки вірменів України «Крунк» презентували  присутнім традиційні народні танці, а студенти державного закладу  «Луганський державний медичний університет»  показали театралізовану виставу в національних індійських костюмах. Ансамбль «Любавушка» виходив на сцену двічі: з іспанським танцем та українським танцем «Іван Купала».

Нагадаємо, що «Global village» – одноденний культурний захід міжнародної молодіжної організації AIESEC. Фестиваль проводиться щорічно з метою максимального розповсюдження  ідей соціальної толерантності та рівності в молодіжному середовищі, підвищення навичок комунікації в студентів та інформування громадськості щодо особливостей культури різних народів світу, їхні  релігії та духовні цінності.

Підготувала: Наталія Осичнюк