Студенти СНУ ім. В.Даля змагалися у літературній творчості

Студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля взяли участь у відбірковому етапі одного з найпрестижніших мовно-літературних змагань – VІIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Творчий конкурс, до якого щороку долучаються сотні шанувальників Великого Кобзаря із близького та далекого зарубіжжя, сприяє ще ширшій популяризації невмирущого Тарасового Слова, піднесенню престижу української мови і літератури, вихованню в молоді гордості за свій народ та свою країну. А ще участь у змаганні дає можливість талановитим учням і студентам заявити про свій хист до літературної творчості на такому високому рівні.

Далівці долучилися до шанувальників Тарасового Слова по всьому світові

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, підкреслюючи важливість таких заходів, зазначила:

«Через осмислення і сприйняття світу Тараса Шевченка уже сьогодні важливо сформувати життєву позицію й проаналізувати ті виклики, які ставить перед нами сучасний світ».

У конкурсі взяли участь понад 150 студентів I та II курсів усіх спеціальностей та факультетів нашого Університету.

Виконуючи завдання конкурсу, студенти отримали можливість не лише показати рівень володіння державною мовою та досконалого знання літератури, а й продемонструвати власний погляд на внесок Кобзаря у скарбницю української культури як письменника і художника та його нелегкий, але цікавий життєвий шлях.

Конкурсні завдання відповідали завданням минулого року з республіканського етапу цього конкурсу. За умовами конкурсу його організовували й проводили викладачі кафедри української філології та журналістики – завідувач кафедри, доцент Галина Бондаренко та професор Валерія Пустовіт. У рамках конкурсу проходила книжкова виставка «Основоположник нової української літератури і мови», яку підготувала завідувач сектору художньої літератури  наукової бібліотеки СНУ ім. В.Даля Людмила Гончарова.

Оцінюючи роботи, викладачі кафедри української філології та журналістики особливу увагу звертали на художню якість робіт, оригінальність мислення, творчий потенціал, мовленнєву досконалість. Переможцями конкурсу стали такі студенти:

Номінація «Філологи»

I місце – Вікторія Пушко, студентка групи СОУМ-16д;

II місце – Поліна Федуркіна, студентка групи СОУМ-16д;

III місце – Катерина Агакіна, студентка групи СОУМ-17д, Олександра Ситькова, студентка групи ЖУР-17д.

Номінація «Нефілологи»

I місце – Інна Сопільник, студентка групи ФКР-16д;

II місце – Анастасія Заікіна, студентка групи ПР-172д;

III місце – Юлія Криклива, студентка групи БСП-16д, Вікторія Суконна, студентка групи ПС- 17д.

За результатами конкурсу студенти-переможці були нагороджені почесними грамотами й рекомендовані до участі в другому етапі конкурсу, який відбудеться в грудні на базі Луганського обласного інституту післядипломної і додипломної педагогічної освіти.