Студенти-журналісти Далівського університету взяли участь у тренінгу видатного німецького журналіста

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшов тренінг з підвищення знань етичних норм для студентів профільних спеціальностей «Світові стандарти журналістики». За підсумками активні учасники отримали відповідні сертифікати.

Проект проведено Асоціацією Української Преси за підтримки Фонда Фрідріха Наумана за свободу. Головною метою стало надання майбутнім журналістам знань з вирішення проблемних аспектів етичних засад на практиці. Особливо цікаво, що тренінг проводили Президент Академії Української Преси Валерій Іванов та кореспондент «Die Welt» у Варшаві Герхард Гнаук.

У цьому аспекті відбулося цікаве поєднання міжнародного та українського досвіду у пошуку виходу з етичних кризових ситуацій. Такі гострі питання, як громадська роль журналіста, правова колізія, конфлікт інтересів, достовірність інформації, відповідальність журналіста розглянули з боку практичних засад діючих норм етики двох країн – України та Німеччини, тим самим виробивши єдині критерії дії у ситуаціях з порушенням етики журналіста.

«Аудиторія сьогодні зацікавлена у правдивій інформації, – розповів Президент Академії Української Преси професор Валерій Іванов. – Але, нажаль, така інформація є рідкістю, тому що досить часто ми бачимо у журналістиці використання недостовірних джерел інформації, втручання у приватне життя людини. Останнє теж суперечливо, оскільки журналіст повинен розрізняти звичайну та публічну людину, – в цьому разі права журналіста на збір інформації та її розповсюдження різні».

Герхард Гнаук поділився зі студентами не тільки етичними засадами, але й професійною майстерністю на наочних прикладах. Учасники, а це студенти 1-5 курсів спеціальності «Журналістика», відзначили високий професійний рівень проведення тренінгу, та зокрема, професійний рівень самого гостя. А журналістський досвід Герхарда Гнаука дійсно цікавий. Він працює вільним журналістом вже двадцять років. З 1999 року і дотепер – кореспондент газети «Die Welt» в Варшаві, яка, до речі, є однією з впливовіших німецьких інформаційно-аналітичних газет.

«За невеличкий час ми систематизували ті знання, які отримали за роки навчання та розбавили їх досвідом професійних журналістів, – розповіла про свої враження від участі у тренінгу студентка 4 курсу спеціальності «Журналістика» Вікторія Половинко. – Таки заходи важливі, оскільки саме таке кропітке ставлення до майбутніх журналістів може стати поштовхом для підвищення рівня всієї журналістики».

За підсумками тренінгу кращі учасники отримали відповідні сертифікати про участь.