Студенти-журналісти СНУ ім. В.Даля навчалися разом з професіоналами

Студенти 3-го курсу спеціальності «Журналістика» факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Маргарита Хлистова і Олена Машир взяли участь у тренінгу «Досягнення європейських стандартів. Угода про асоціацію: перспективи та виклики» у рамках проекту «Просування проєвропейських реформ в Донецькій та Луганській областях», який пройшов в Етнографічному комплексі «Українське село» (м. Київ).

Тренінг був організований Донецьким молодіжним дебатним центром у рамках проекту Інституту економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейської правди» «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу.

Вікова категорія учасників тренінгу – від 20 до 50 років. Серед 25 учасників були тільки дві наші студентки, решта – працюючі журналісти зі східного регіону.

Навчання учасників тренінгу проходило в інтенсивному режимі: зранку – лекції, у другій половині дня – рольові ігри та дискусії. Тренерами виступали видатні науковці, журналісти, експерти та громадські діячі: Валерій Кравченко, кандидат історичних наук, директор ГО «Центр міжнародної безпеки»; Світлана Чернецька, журналіст інформаційної компанії «Сильніші разом»; Лара Лузінська, PR-менеджер ProZorro; Андрій Герус, експерт енергетичного сектору Реанімаційного пакету реформ.

Учасники тренінгу взяли участь в обговоренні таких питань: «Євроінтеграція і внутрішні реформи: як працювати регіональному журналісту», «Прозорість державних закупівель у контексті євроінтеграційних реформ», «Енергетична блокада: виклики та перспективи вирішення», «Євросоюз як орієнтир для України», «Енергетика та енергоефективність у контексті євроінтеграційних реформ».

Для удосконалення професійної компетентності майбутніх журналістів такі тренінги є надзвичайно важливими, адже обізнаність у ключових питаннях євроінтеграції та енергобезпеки держави допоможе регіональним журналістам ґрунтовніше висвітлювати виклики сьогодення.