Стипендії на навчання в Литві

В рамках співпраці між Литвою і Україною в сфері освіти і науки, вже четвертий рік поспіль українські студенти мають можливість отримати державні стипендії Литви для програм магістратури, які покривають витрати на навчання і проживання в Литві. З 70 державних стипендій, які надала Литва в цьому році, 40 дістануться українцям. Як зазначив міністр, існують ще й інші стипендії від литовських вишів.

Онлайн-заявку на вступ до магістратури необхідно подати до 10 травня 2017 року на сайті. Претенденти на стипендію повинні обрати університет в Литві, вступити на обрану ними магістерську програму (спільні програми не беруть участь), отримати письмове підтвердження вишу про прийом на навчання. Українські студенти можуть вступити на магістратуру в литовський університет після отримання ступеня бакалавра в Україні.

Державні стипендії для українців становлять від 380–570 євро в місяць, а стипендіати звільняються від оплати за навчання. Існують також державні стипендії для студентів, викладачів і дослідників на програми часткового навчання за програмами литовської філології. Таке навчання триває один семестр – це до 5 місяців – або два семестри – до 10. Можливі також літні одномісячні курси вивчення литовської мови і культури. Стипендіати таких програм отримують близько 570 євро на місяць і звільняються від плати за навчання. Онлайн-заявка на літні курси приймається і розглядається безпосередньо університетами. Терміни подачі заяв – до 2 травня 2017 року.

Якщо людина отримала освіту за кордоном і має намір вступати до вищих навчальних закладів в Литві, їй потрібно звернутися в Центр оцінки якості освіти для оцінки та академічного визнання отриманої освіти. Необхідні для вступу документи потрібно буде перекласти литовською або англійською мовою. Всі документи можна подати онлайн.

Також для вступу потрібно здати іспит TOEFL або IELTS. Рекомендований рівень англійської мови для вступу – В2 або вище.

Викладання на бакалавраті, магістратурі та докторантурі окрім литовської мови проходить англійською (405 програм) і російською (63 програми) мовами. За бажанням українські студенти можуть отримати стипендію на окремі літні курси литовської мови, пройти навчання за програмою литовської філології або вивчити мову самостійно і перейти на програму навчання на литовській мові.