Своє двадцятиріччя команда «НІКА – Далівський університет» зустріла перемогою на ювілейному Кубку України

У минулі вихідні на спортивному полі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля пройшов фінал Кубка України з софтболу, на якому перемогу отримала команда «Ніка – Далівський університет». Цей день став двічі символічним для команди – перемога на десятому, ювілейному Кубку України з софтболу і двадцятиріччя з дня заснування команди.

Мабуть, вже традиційно суперником «Нікі» у фіналі Кубка стала команда КНТУ «Кіровоградського національного технічного університету». Гра проходила до трьох перемог. У першій зустрічі на полі «Ніка» поступилася гостям з рахунком 13:14. Дві останні ігри, як відзначив тренер Василь Кисиль, «команда зіграла максимально упевнено. Все-таки позначився досвід виступу на змаганнях європейського рівня, яких цього року було в рівній кількості зі всеукраїнськими».

У групі підтримки «Нікі» на Кубку – «ветерани» цієї команди, дівчата, яким фактично з нуля довелося одним із перших в Україні освоювати цей вид спорту. Зараз всі вони зробили кар`єру, створили сім`ї, але все одно з непередаваним вогником вишли зіграти на полі товариський матч з нинішнім складом команди. Не налякав спортсменок і проливний дощ, що супроводжував гру. З невеликим відривом ветерани «Нікі» виграли матч.

«Команда «Ніка» – це двадцять років мого життя, фактично більша її частина», – поділилася з нами Галина, учасниця першого складу команди. Її одностайно підтримують колишні учасниці, а зараз подруги. «Ветерани» навперебій розповідають історії із спортивного життя – історію приходу в команду, перші кроки в спорті, змагання, поїздки… Примітно, що ніхто з них не шкодує про те, що потрапив в команду – навпаки, багато хто хоче повернутися. А багато, до речі, і повертаються. Кубок України завершив сезон софтболу цього року. Команда йде в заслужену і довгождану відпустку до весни 2010 року.

Наша довідка:

Команда «Ніка» була заснована в 1989 році на базі кафедри Луганського машинобудівного інституту. Освоювали нову для себе гру дівчини в Луганську під керівництвом завідувача кафедри фізичного виховання вишу Володимира Валентиновича Щигалевського. Він першим в місті розгледів в цьому виді спорту можливість удосконалювати саме ті якості, які необхідні студенткам технічного вузу. Команда стала фактично першопрохідцем в жіночому софтболі на Україні. Вже на перших змаганнях – першості профспілок УРСР виграла «Ніка», в 1991 році вона ж перемогла в Чемпіонаті України.

Трагічним для команди стала смерть тренера і творця. У тому ж 2004 року команду очолили Василь Кисиль і Артур Царенко. Проте в той рік на одних змаганнях команда не показала високих результатів. Але не дивлячись на жіночий склад, команда вистояла. Основний склад до цих пір – це студентки тепер вже Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.