Print

Теплі спогади про Зимову школу

 

Студенти 3-го, 4-го та 5-го курсів Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Олена Єремєєнко, Рената Мехрабова (спеціальність “Переклад”), Микита Артюшенко (спеціальність “Історія”) та Єва Лєлєкіна (спеціальність “Політологія”) відвідали «Зимову школу лідерства, соціального підприємництва, управління неприбутковими організаціями та ділової англійської мови» , організовану Київським офісом Інституту Кеннана, Українським Фулбрайтівським Колом, Програмою академічних обмінів імені Фулбрайта, Інститутом лідерства та управління Українського Католицького Університету за фінансової підтримки Посольства США в Україні. У школі учасники навчалися майстерності бути справжнім лідером, відвідували лекції з соціального підприємництва, модулі з ділової англійської мови та багато гостьових лекцій.

Зимова школа відбувалась на території Українського католицького університету, де проживали і навчались студенти нашого університету. 

На гостьових лекціях учасникам розповідали про більш глобальні політичні та соціальні явища. Від лекцій про геополітику Олександра Потєхіна до лекцій про культурну дипломатію від Наталії Мусієнко та Григорія Шамборовського. Від мистецьких оглядів сучасної літератури із Оленою Галетою до глибоких роздумів за переглядом кіно разом із Олегом Яськівом. Слід відзначити великі секції Юрія Мацієвського, котрий дискутував на тему хиткого положення України в сучасному світі; Мирослава Мариновича, котрий провів «дві години моральності» із лекцією про місію молоді в сучасному світі; лекцію-доповідь Ярослава Грицака, котрий розгорнуто пояснив перспективи політичні, економічні та соціальні на прикладах інших держав та статистики.

Організатори потурбувалися і про культурну частину. Було організоване неформальне спілкування з лекторами за кавою, екскурсії до Львівського міського музею, похід до Львівського оперного театру.

Окремо, для тих студентів, хто відвідував Літню школу було організовано день у Києві, на території Києво-Могилянської академії, де відбулися зустрічі з представниками Студентської Колегії НаУКМА разом із Заріною Халімон, яка розповіла про устрій їхнього студентського самоврядування та Віктором Килимаром, котрий поділився секретами успіху власних проектів, таких як “Крамниця НаУКМА”, яку він відкрив разом з іншими активістами університету і де можна придбати речі та сувеніри із їхньою символікою.

«Насправді кажучи, Літня та Зимові школи відіграли значну роль у моєму житті. Вони кардинально змінили мої погляди на життя в цілому і на те, що потрібно робити. Адже бути лідером – це не значить лише хизуватись іншим своєю першістю і ставити себе вище інших. Це достатньо складна праця – виховувати у собі усе те людське, про що почали забувати, а тим більше – виховувати це у інших!” – поділилась своїми враженнями студентка 3-го курсу германо-романської філології та перекладу Рената Мехрабова.

Зимова школа надихнула учасників на нові звершення, дала можливість привезти цінні знання до нашого краю.