Print

Тренінг для майбутніх журналістів

 

У тренінгу «Медіакомпетентність як відповідь сучасним інформаційним загрозам. Стандарти професії та відповідальність журналіста» взяли участь студенти третього й четвертого курсу спеціальності «Журналістика». Тренинг став можливим завдяки Ukraine Crisis media center та Estonian Center of Eastern Partnership.

Програму відкрила Ірина Брунова-Калісецька, кандидат психологічних наук, соціальний психолог-конфліктолог. Вона мала доповідь на тему «Своя чи об'єктивна журналістика? Стандарти vs Маніпуляції. Патріотизм vs Стандарти». Учасники дізналися, як ЗМІ маніпулюють аудиторією і як це впливає на наш світогляд.

Захід продовжила Олександра Цехановська, старший аналітик Групи із аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа-центру. Вона розповіла, як російські ЗМІ розпалюють ворожнечу в Україні та світі.

Про мову ворожнечі та про жорсткі порушення  професійних стандартів говорив Максим Буткевич, правозахисник та співкоординатор проекту «Без кордонів». Студенти на власні очі переконалися, як вміло використане вороже слово може призвести до трагедії.

А завершив тренинг Артур Аукон, заступник головного редактора Radio 4/ERR. Він розповів про «європейські стандарти» професії журналіста, показав шляхи розвитку в умовах конфліктного світу та розповів про нові тенденції, тобто про конструктивну журналістику.

Під час заходу майбутні журналісти не тільки отримати важливу теоретичну інформацію, а й мали можливість виконати практичні завдання.