Тренінг з психосоціальної підтримки провели далівці та фахівці Держслужби з надзвичайних ситуацій

В межах дії договору про співробітництво викладачі та студенти кафедри психології та соціології факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки СНУ ім. В. Даля (завідувач кафедри – професор Юлія Бохонкова) спільно з Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області організували та провели тренінг по застосуванню керівництва Міжвідомчого Постійного Комітету з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в умовах надзвичайних ситуацій.

Головна мета цієї діяльності – забезпечити суб’єкти гуманітарної сфери і громади стратегією планувати, впроваджувати й координувати систему мінімального мультисекторного реагування задля захисту і покращення психічного здоров’я та психосоціального благополуччя населення в надзвичайній ситуації.

Спільна діяльність психологів ГУ ДСНС у Луганській області та працівників сфери психічного здоров’я та психосоціальної підтримки забезпечить належні заходи для роботи з факторами соціального ризику, які впливають на психічне здоров’я та психосоціальне благополуччя.

Усі присутні ознайомились з досвідом роботи психологів ДСНС у Луганській області та фахівців у сфері психічного здоров’я, представників Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, який свідчить, що деякі дії є слушними, в той час як інших зазвичай варто уникати. Обговорено питання кодексу поведінки та етичні норми для працівників відновлення психічного здоров’я та забезпечення психосоціальної підтримки.

У зв’язку із тим, що під час надзвичайних ситуацій населення часто зазнає великих страждань, на тренінгу було запропоновано методики захисту психічного здоров’я та психосоціального благополуччя як при надзвичайній ситуації, так й після її завершення.

Для студентів та викладачів запропоновано дієві практики поведінки, що є дуже цікавим практичним досвідом. Особливо для майбутніх психологів, тому що для них це закріплення знань, отриманих при вивченні певного циклу теоретичних дисциплін та придбання первинного практичного досвіду, формування готовності майбутнього фахівця-психолога до самостійної трудової діяльності.

Дякуємо за організацію кандидату психологічних наук, доценту, доценту кафедри психології та соціології Ользі Лосієвській.