Традиційно, щоліта, у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля з метою трудового виховання формуються молодіжні трудові об’єднання, які сприяють вторинній зайнятості студентів у вільний від навчання час. У цьому році 28 об’єднань будуть займатися суспільно-корисною працею на різних об’єктах не тільки Луганська, але й України.
Загальна чисельність студентів, які отримали можливість працевлаштуватися влітку завдяки створенню молодіжних трудових об’єднань, склала близько 400 чоловік. Вони вже працюють аніматорами в Автономній Республіці Крим, вожатими в оздоровчих дитячих таборах Луганської області, займаються благоустроєм Феодосійської філії університету. Трудові об’єднання, які сформовані на факультетах, займаються благоустроєм навчальних корпусів, гуртожитків та прилеглої до університету території.
27 студентів-істориків юридичного факультету за запитом Інституту археології Національної академії наук України у складі археологічної експедиції проводитимуть дослідження давньогрецького міста Ольвія, як називали це місто-державу його мешканці (VI ст. до н. е. – VI ст. н. е.), що знаходиться в 40 км від Миколаєва. Два трудових загони «Археолог-1» і «Археолог-2» у липні зроблять свій внесок у відродження та збереження історико-культурної спадщини України.
20 студентів у складі молодіжного трудового об’єднання «Далівець» будуть працювати на будівництві багатоповерхового житлового будинку в Луганську, спроектованого за новою технологією.
Традиція вторинної зайнятості студентів влітку бере свій початок із тих часів, коли в університеті споруджувалися аудиторні корпуси, студентські гуртожитки та наукова бібліотека. Тоді на допомогу будівельникам прийшли студенти денного відділення у складі спеціальних студентських бригад. Окрім цього, трудові справи студентів стали добре відомі й далеко за межами країни. Завдяки нашим студентам на цілинних землях Казахстану існує вулиця, якій дали назву Луганська, а в Тюменській області зведено селище Світле.
Незважаючи на переоцінку цінностей у суспільстві, Далівський університет підтримує традицію тих студентів і викладачів, які сформували перші студентські будівельні загони «Гренада» і «Горизонт», що будували нові вулиці та міста на безмежних просторах колишнього СРСР.