Триває конкурс, присвячений життю та творчості Козака Луганського

У листопаді цього року виповнюється 210 років з Дня народження нашого славетного земляка, лексикографа, етнографа, лікаря, морського офіцера, інженера, зоолога, автора «Толкового словаря живого великорусского языка» та «Пословиц русского народа» – Володимира Івановича Даля. В цьому ж році Східноукраїнський національний університет, який носить його ім’я, відзначає десятиліття з дня присвоєння імені Козака Луганського навчальному закладу. До цих визначних дат у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля проводиться конкурс творчих робіт «Где родился, там и пригодился».

Організаторами творчого конкурсу є ректорат, профспілкові комітети викладачів та співробітників, студентів та координаційна рада студентського самоврядування університету. У творчому конкурсі можуть взяти участь студенти, професорсько-викладацький склад, співробітники університету, які представляють індивідуально або колективно різні види творчих робіт.

Творчий конкурс проводиться за двома видами: літературний жанр (есе, вірш, байка, оповідання, переклад, пісня тощо) та твори прикладного мистецтва (художнє литво, символіка про В.І.Даля, фотографії, плакати тощо). Роботи приймаються до 10 листопада 2011 року в Музеї історії та досягнень університету.

Головна мета проведення конкурсу – розширення та поглиблення загальнокультурної і професійної підготовки студентської молоді через осягнення життєвого шляху В.І.Даля, формування поваги до особистості великого земляка, розуміння взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього свого краю та держави, а також виявлення, підтримка та заохочення найбільш обдарованої і талановитої молоді та співробітників університету.

Нагадаємо, що рішенням Кабінету Міністрів України 13 листопада 2001 року Східноукраїнському національному університету присвоєно ім’я Володимира Даля. З цього часу в університеті розпочалася ще більш активна науково-дослідницька робота з вивчення аспектів творчості та життєвого шляху Козака Луганського. СНУ ім. В.Даля сьогодні уособлює центр вивчення життя та творчості Козака Луганського. Традиційно в університеті до Дня народження Володимира Даля, на Міжнародних Далівських читаннях вчені та студенти як України, так і світу звітують про результати роботи з питань життя й творчості Козака Луганського.
Студенти та викладачі університету гордо називають себе «Далівці», а рідну alma-mater – Далівський університет. У 2010 році, в рік 90-річчя університету Президент України Віктор Янукович відкрив перед першим корпусом п’ятиметровий пам’ятник Володимиру Далю. В основу зображення Козака Луганського автори скульптури заслужений художник України Микола Можаєв і заслужений діяч мистецтв України Віктор Горбулін поклали ідею «мандрівника, що збирає в слові душу народну». У Луганську на згадку про видатного земляка створено Літературний Музей, де в повному обсязі зібрані видання літературних творів Володимира Івановича Даля.

Підготувала Галина Щербак