Творчі колективи Далівського університету підтвердили звання «народних»

У Луганському обласному академічному російському драматичному театрі відбувся звітний концерт народних ансамблів козачої пісні «Вольниця» і народного танцю «Світоч» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Гості концерту – заступник міської ради Антоніна Кузьменко і начальник управління культури і туризму Луганської обласної державної адміністрації Ірина Григор’єва – провели нагородження проректора з науково-педагогічної роботи Галини Щедрової, керівників творчих колективів Людмили Бобкової та Лариси Коротун, найбільш активних студентів за вагомий внесок в розвиток національної культури та з нагоди 90-річчня створення вишу.

«Я з гордістю згадую свої студентські роки, тому що я двічі була студенткою Далівського університету. Це найкращий колектив, – відмітила у привітному слові заступник міської ради Антоніна Кузьменко. – Сьогодні напередодні ювілею університету ми ради зустріти два улюбленіших творчих ансамблі – «Світоч» і «Вольниця».

Колективи виповнили більше 20 танців і пісень. За результатами звітного концерту атестаційна комісія на чолі з Головою й співголовою атестаційної комісії: народною артисткою України Вірою Андріяненко та директором Обласного центру народної творчості, Заслуженим працівником культури України Васильом Яровим втретє підтвердили звання народних.

Народний ансамбль козачої пісні “Вольниця” вже понад 15-ти років залучає студентів університету та популяризує козачу пісню в суспільстві. Народний ансамбль козачої пісні «Вольниця» (керівник – Лариса Коротун) працює в університеті з 1996 року. В 2004 році ансамблю присвоєно звання «народний», яке було підтверджено у 2007 році.

Так само і народний ансамбль народного танцю “Світоч” (художній керівник – Заслужений працівник культури України Людмила Бобкова) вже друге десятиліття успішно розвивається в стінах alma mater і формує у студентів високі художні смаки. Обидва колективи – багаторазові лауреати і дипломанти міжнародних, всеукраїнських конкурсів і фестивалів, зокрема в Росії, Словакії, Франції. В них займаються понад 200 студентів.