У CНУ ім. В. Даля стартував конкурс Тараса Шевченка

На кафедрі української мови та літератури Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулося урочисте відкриття VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (на виконання Указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 928).

У написанні конкурсних робіт взяли участь 17 студентів першого курсу напряму підготовки «філологія». Це перший відбірковий етап конкурсу, який проводиться у базовому виші. Взагалі конкурс буде проходити у три етапи. Завдання для першого етапу конкурсу готувалися навчальним закладом, а для другого і третього етапу будуть підготовлені Інститутами післядипломної педагогічної освіти.

Конкурсні завдання відповідали завданням минулого року з республіканського етапу цього конкурсу. За умовами конкурсу його організовували й проводили викладачі кафедри української мови та літератури – завідувач кафедри доцент Роман Вікторович Міняйло та доцент Галина Петрівна Бондаренко. Творчі роботи складалися з трьох завдань. В першому потрібно було розкрити слова Олеся Гончара «Шевченко дав орлині крила українському народові…», роблячі при цьому посилання на твори Тараса Шевченка. Друге завдання складалося із запитання про життєвий та творчий шлях Великого Кобзаря. В третьому завданні потрібно було зазначити не менше п’яти  прізвищ письмеників-лауреатів премії Тараса Шевченка.

Учасники й організатори конкурсу наголосили на важливості таких заходів у час, коли Україна виборює своє право на територіальну цілісність і самоідентифікацію, оскільки Шевченкове слово в усі часи підтримувало віру українців у щасливе майбутнє своєї держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Великий Кобзар. Тому творчі роботи передбачали теми, пов’язані, зокрема, з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу.

Переможці будуть визначені до кінця наступного тижня за результатами перевірки письмових робіт. Критерії оцінювання охоплюватиме специфіку, складність, обсяг творчих робіт, володіння художнім словом, мовно-літературну підготовленість конкурсантів.