У CНУ ім. В.Даля відбулася Вчена Рада про висунення колективу авторів підручника на присудження державної премії

Вчена Рада Східноукраїнського національного університету імені В.Даля прийняла рішення про те, що колектив авторів 6-томного підручника під редакцією А.П. Марченко та А.Ф. Шеховцова «Двигуни внутрішнього згоряння» гідні присудження державної премії України в галузі науки й техніки 2008 року. В обговоренні підручника взяли участь провідні вчені та спеціалісти галузі з різних міст України: Києва, Харкова, Одеси, Донецька, Луганська, Львова. Виступаючі підкреслили системність викладу всіх аспектів двигунобудування. «Золоте сторіччя використання найбільш ефективного виду енергії, у значному ступеню визначається топливною економічністю двигунів внутрішнього згоряння, – відзначив Голова Вченої Ради, професор Олександр Голубенко. – Від техніко-економічних показників двигуна залежить досконалість сільськогосподарської техніки, транспортних машин, спеціальної кораблебудівної, авіаційної та військової техніки. Тому двигуни внутрішнього згоряння визначають рівень машинобудування, рівень технологічних й експортних можливостей кожної країни». На громадському обговоренні підкреслювалось, що комплекс підручника є підсумком і продовженням традицій української школи двигунобудування, відповідає світовим стандартам за напрямком двигунів внутрішнього згоряння. В дискусії підкреслювалось, що підручник базується на реальних випробуваннях й реальних конструкторських розробках, в яких приймали участь, в тому числі, і кафедра двигунів внутрішнього згоряння Східноукраїнського національного університету імені В. Даля. Робота «Двигуни внутрішнього згоряння» використовується як навчальний посібник в 45 вищих навчальних закладах країн СНД, наприклад, у науковому процесі Далівського університету на факультеті комп’ютерних наук використовуються 3 та 4 томи підручника, а на кафедрі екології використовуються матеріали 5-го тому.