У Далівському університеті дослідили проблеми сучасного приладобудування

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся ІІ Регіональний науково-практичний семінар «Теоретичні та практичні аспекти приладобудування».

Організатором заходу виступила кафедра приладів СНУ ім. В. Даля та Луганське обласне відділення Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики. До роботи семінару долучилися близько 50 студентів, викладачів і молодих вчених Далівського університету, Донбаського державного технічного університету, Донецького національного технічного університету та представників ПАТ «Луганськтепловоз», УМГ «Донбастрансгаз» (м. Донецьк) і ДНПП «Фотон» (м. Алчевськ).

До кола наукових інтересів слухачів та учасників семінару увійшли  тенденції розвитку приладобудування, зарубіжний досвід у приладобудуванні,  потреби та проблеми промислових підприємств Донбасу в цій галузі. Найбільшу увагу теоретиків та практикуючих дослідників привернули питання безпеки розвитку підземних виробок, роботи у галузі гірничодобувної і металургійної промисловості та у транспортній сфері.

Нагадаємо, що кафедра приладів входить до складу факультету електротехнічних систем СНУ ім. В. Даля. У 70-х роках минулого століття вчені кафедри займалися науковим пошуком у сфері творення приладів технічної діагностики і неруйнівного контролю – новітнього для того часу напрямку у сфері приладобудування. Таким чином у Далівському університеті було започатковано одну з  найсильніших в Україні наукових шкіл приладобудування. Сьогодні висококваліфікований викладацький склад цього структурного підрозділу університету готує якісних фахівців за трьома спеціальностями: «Прилади та системи неруйнівного контролю», «Наукові, аналітичні та екологічні прилади і системи» та «Медичні прилади і системи».