Print

У Далівському університеті директори шкіл Луганщини обговорили проблеми взаємодії з вишами

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся круглий стіл за участю директорів шкіл Луганщини, де були розглянуті питання профорієнтації та проблеми взаємодії загальноосвітніх середніх шкіл та вищих навчальних закладів. У заході взяли участь представники понад 70 шкіл міста і області.

Як зазначила начальник відділу загальної освіти Управління освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Тетяна Ткачова, в цілому по області падає кількість учнів, що може привести до нестачі абітурієнтів для вступу у вищі навчальні заклади Луганської області.

«За останні 20 років у нас в 9-х класах спостерігається найменша кількість учнів – 11 300 осіб», – зазначила Тетяна Ткачова.

За її словами, така ж складна ситуація спостерігається і з десятими класами. Така ситуація призведе до того, що через п`ять років кількість випускників може катастрофічно впасти. Крім того, багато школярів до сих пір не знають, яку спеціальність їм обрати. Саме у випускних класах має значення профорієнтаційна робота в школах, що також має велику кількість недоліків і не в повному обсязі виконується дирекцією.

Оптимальним рішенням проблеми, що склалася, може стати співпраця між університетами і школами. «Для того щоб школяр зміг самореалізуватися в житті і професії, а також домогтися чогось, необхідна тісна взаємодія між школою та університетом. Не варто обирати вуз за красивою назвою. Адже від цього вибору залежатиме їх подальше життя. Саме тому ми повинні зорієнтувати випускників на спеціальності, до яких вони схильні, ще в школі. Щоб, випускаючись зі школи, вони вже знали, яку спеціальність вони повинні вибрати», – відзначив ректор СНУ ім. В. Даля професор, доктор технічних наук Олександр Голубенко.

Підготувала: Тетяна Вауліна