У Далівському університеті майбутнім журналістам та редакторам розповіли про новітні медіа

p style=”text-align: left;”> У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля головний редактор Київського бюро Української служби радіо «Свобода» Інна Кузнєцова провела майстер-клас «Нові медіа-майбутнє журналістики» для студентів кафедри журналістики.

У першій частині зустрічі зі студентами Інна Кузнєцова розповіла про становлення української радіожурналістики в цілому та розвиток радіо «Свобода» зокрема. Значну увагу головний редактор приділила розвиткові радіо в умовах становлення незалежної України та поділилася власним досвідом журналістської роботи за часів розповсюдження  «темників» у період проведення передвиборчої кампанії.

Друга частина майстер-класу була присвячена темі новітніх медіа, зокрема, Інтернет-телебаченню та виходу ЗМІ в соціальні мережі. На думку Інни Кузнєцової, у ХХІ столітті для аудиторії важливим є не тільки якісний журналістський текст, а й наявність фото- та відеоматеріалів. Саме тому більшість українських ЗМІ створюють власні Інтернет-сайти.

«Для того, щоб стати успішним журналістом, ви маєте бути універсальним спеціалістом, – порадила студентам Інна Кузнєцова. – Важливо вміти писати, фотографувати, знімати, начитувати та передавати інформацію в Інтернет. Також слід добре працювати з соціальними мережами, адже з їхньою допомогою можна зробити своє ЗМІ більш популярним».

Нагадаємо, що вперше голос диктора  радіо «Свобода» прозвучав у 1953 році (до 1959 року радіостанція мала назву «Визволення»). Радіостанція створювалася як емігрантський засіб масової інформації та фінансувалася з американського бюджету. Радіопередачі велися з Німеччини: у студії в Мюнхені вони записувалися на магнітну стрічку, потім котушки доставлялися в Лампертгайм, де знаходився радіопередавач. Сьогодні радіо «Свобода» – Інтернет-видання й радіостанція, яка позиціонує себе як приватний інформаційно -новинний ЗМІ та налічує 28 кореспондентських бюро в різних країнах світу. Українське бюро немає ліцензованої радіохвилі, тому мовлення ведеться в ефірі  «Радіо-EРА FM» та в мережі Інтернет.

Підготувала: Наталія Осичнюк