У Далівському університеті молоді вчені зі всієї України обговорювали методи очищення води

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася Всеукраїнська молодіжна наукова конференція «Вода – джерело життя на Землі». Проводиться вона вже в восьме, а статус всеукраїнської отримала 2007 року. У конференції взяли участь більше 80-ти дослідників. Серед них були представники з Києва, Сімферополя, Одеси, Херсону тощо. Вже третій рік у Далівському університеті існує кафедра гідрометереології. Викладачі ведуть активну наукову роботу – проводять гідрохімічний моніторинг водних об’єктів Луганщини, активно розробляють засоби попередження забруднення підземних водоносних горизонтів, вивчають гідроекологічні проблеми Донбасу тощо. «Вода – це життя, носій та передавач інформації, – сказав декан факультету природничих наук доцент Сергій Кривоносов. – Її дивовижні особливості необхідно пояснювати. Не треба забувати і про необхідність очищення води. Це питання особливо актуальне для нашого регіону, адже у нас багато затоплених водою шахт. Проте ми не можемо використовувати її, адже вона непридатна для вживання. Тому необхідно знайти усі можливі способи, щоб на Луганщині не було більше проблем з постачанням води». Учасники конференції виступали у 4-х секціях, які стосувалися питань гідрології, водних ресурсів, гідрохімії та якості води і боротьби з забрудненням. Усі роботи учасників вже опубліковано у збірнику. «В Далівському університеті щорічно проходить 29 конференцій, з них 10 мають статус всеукраїнських, – розповів проректор з наукової роботи СНУ ім. В. Даля професор Юрій Осенін. – Усе більше в них беруть участь студенти, аспіранти. Саме в цьому віці закладається фундамент науковця. А наше майбутнє – в знаннях молоді».