У Далівському університеті на чверть збільшено кількість бюджетних місць у магістратурі

У вступній кампанії 2013 року у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля передбачено на 24,3% більше місць за державним замовленням для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр», ніж минулого року.

У 2013-2014 навчальному році дипломи магістра зможуть отримати на 110 далівців більше, ніж минулого року. Найбільша динаміка зростання обсягу державного замовлення спостерігається на інженерно-технічних та природничо-математичних напрямах підготовки. Зокрема, Далівський університет готуватиме у три з половиною рази більше фахівців за напрямами «Металорізальні верстати та системи» та «Інструментальне виробництво». Удвічі збільшилась кількість бюджетних місць на напрями «Механіка суцільних середовищ», «Прикладна фізика», «Міське будівництво та господарство», «Транспортні системи (за видами транспорту)», «Автомобілі та автомобільне господарство». Також зріс обсяг держзамовлення на гуманітарні напрями: у два рази більше бажаючих зможуть навчатися у магістратурі за напрямами «Соціологія» та «Педагогіка вищої школи».

Зазначимо, що останні кілька років у Далівському університеті спостерігається тенденція збільшення кількості бюджетних місць  у магістратурі на тлі зменшення обсягу держзамовлення для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст». Це свідчить про наближення вишу до європейської освітньої двоступеневої моделі, яка передбачає підготовку студентів за рівнями «бакалавр» та «магістр». СНУ ім. В. Даля  – один з перших українських вишів підписав Велику Хартію університетів (м. Болонья, Італія, 2004 р.) та приєднався до Болонського процесу.