У Далівському університеті науковці України обговорили проблеми якості водних ресурсів

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшла ІV Всеукраїнська наукова конференція «Гідрологія, гідрохімія, гідроекологія». Ідея старту конференції за цією проблематикою у Далівському університеті виникла чотири роки потому, при підведенні підсумків конференції, що проходила в Українському науково-дослідному гідрометеорологічному інституті (місто Київ). Тоді СНУ ім. В. Даля першим у Луганську розпочав підготовку спеціалістів з гідрології та гідрохімії.

«Вода – це основа життя, – підкреслив на відкритті конференції декан факультету природничих наук Сергій Кривоносов. – Зараз в річках купатися неможливо, воду пити боязко, оскільки якість води на низькому рівні. Тому зараз, як ніколи, необхідний захист водних ресурсів фахівцями високого рівня!»

Основні теми, розглянуті учасниками, це теоретичні та експериментальні гідрологічні, гідрохімічні та гідроекологічні дослідження водних об’єктів, оцінка впливу господарської діяльності на гідрологічний і гідрохімічний режим та якість природних вод, аналіз катастрофічних гідрологічних явищ на водних об’єктах, методи їх прогнозування та попередження, раціональне використання та охорона водних ресурсів, якість питної води та її очищення, ерозійно-гідрологічні дослідження, моніторінг забруднення природних вод тощо.

Учасниками конференції стали провідні вчені з різних куточків України: Києва, Одеси, Харков, Кіровограду, Полтави тощо. До обговорення проблем чкості водних ресурсів приєдналися і гості конференції – польська делегація у складі п`яти науковців Варшавського університету, Інституту меліорації земель та Інституту водної меліорації (Варшава).

В цьому році Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля випустить фахівців в Луганську за спеціальністю «Гідрологія і гідрохімія» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст». Необхідність появи такого напрямку зумовлена передусім тим, що в нашому регіоні є низка гідроекологічних проблем: нестача питної води, підтоплення населених пунктів внаслідок закриття шахт, повінь на річках, водна ерозія ґрунту тощо. Для вирішення цих та багатьох інших проблем, так чи інакше пов’язаних з діяльністю найпотужнішого геологічного фактора – води, потрібні висококваліфіковані кадри у галузі гідрології та гідрохімії.