У Далівському університеті обговорили актуальні питання з історії людства

На кафедрі всесвітньої історії Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулася V Міжнародна наукова конференція „Актуальні питання вітчизняної, світової історії та історії науки: пошуки, роздуми, знахідки”.

У роботі конференції взяли участь понад 50 студентів, аспірантів, молодих вчених, доцентів і професорів з різних регіонів України, а також вчені з Російської Федерації, США тощо.

«Вже п’ятий рік поспіль викладачі і студенти-історики вишу мають можливість поспілкуватися з науковцями з різних навчальних закладів України та інших держав, –  наголосив  у привітальному слові голова конференції, завідувач кафедри всесвітньої історії, доктор історичних наук, професор Віталій Михайлик. – Особливо це корисно для студентів, які таким чином, по-перше, мають можливість додатково отримувати знання з історії людства, а, по-друге, звикають до систематичної наукової діяльності».

Метою конференції було звернути увагу науковців на актуальні проблеми сьогодення, які мають корені у минулому людства, а також  спробувати розібратися у суперечливих питаннях історії. Розглядалися наукові доробки з історії України, світової історії та історії науки. Зокрема, зацікавленість викликали такі теми, як ґендерні відносини, життя і діяльність видатних жінок України, церковне життя в Україні, російсько-українські відносини, повсякденне життя тощо. Доповідь завідувача кафедри історії України професора Миколи Євдокімова стосувалася аналізу документів Вітчизняної війни 1812 року., що виступають джерелами для поетичної творчості у ХІХ сторіччі.

Результатом конференції став висновок про необхідність подальшого висвітлення та поглиблення наукових досліджень актуальних питань з історії людства та історії науки.