У Далівському університеті обговорили перспективи розвитку юридичних наук

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція аспірантів, студентів та молодих науковців «Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні», присвячена 20-річчю юридичного факультету Далівського університету.

Організатори цього наукового заходу ставили собі за мету посприяти розвиткові світогляду учнівської та студентської  молоді у правовій та історичній науках та надати можливість аспірантам, студентам та учням репрезентувати свої наукові дослідження.

«Наш юридичний факультет можна назвати «генеральським», адже не тільки наш декан Лідія Лазор, але й п’ятеро наших випускників носять високі генеральські  звання. Все це підтверджує високий рівень освіти на факультеті, – зазначив заступник декана юридичного факультету з наукової роботи, кандидат історичних наук, доцент Олександр Мезеря. – Ми намагаємося використати усі можливості, щоб не тільки зробити зі студентів висококваліфікованих спеціалістів, але й залучити їх до активної участі в громадському та науковому житті університету. А наша конференція може стати своєрідним поштовхом для розвитку наукової діяльності студентів».

Для того, щоб обговорити основні питання конференції, з’їхалися аспіранти, молоді вчені, студентська та учнівська молодь з Луганська, Харкова, Лівадії, Феодосії та Перевальська. Було представлено 140 доповідей на пленарному засіданні та чотирьох секціях науково-практичної конференції: «Розвиток трудового права та права соціального забезпечення у сучасних умовах», «Перспективи цивілістики у сучасному світі», «Сучасне кримінальне право та процес; криміналістика; кримінологія; судова експертиза», «Сучасний стан та перспективи розвитку правової та історичної науки очима учнівської молоді».

Нагадаємо, що у 1992 році в Луганському машинобудівному інституті  було відкрито кафедру правознавства під керівництвом Лідії Лазор. Пізніше було створено гуманітарний факультет, який розмістився у першому корпусі вишу, а 14 років тому назад отримав будівлю на кварталі Молодіжному. Саме з цих подій розпочинається вся історія становлення юридичного факультету Далівського університету, який сьогодні досяг рівня сучасного освітнього комплексу з підготовки висококваліфікованих фахівців у галузі юриспруденції, історії та архівознавства.

На факультеті організовано роботу правової клініки «PRO BONO», яка надає безкоштовну юридичну допомогу молоді та малозабезпеченим верствам населення. Клініка бере участь у програмі «Юридичні клініки України» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», а також є членом Асоціації юридичних клінік України.

Підготувала: Наталія Осичнюк