Print

У Далівському університеті обговорили проблеми працевлаштування випускників вишів

 

 У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся студентський бізнес-форум «Працевлаштування, кар’єра, підприємництво», присвячений актуальним питанням працевлаштування випускників вишів.

Проведення форуму було ініційовано студентами Далівського університету за підтримки «Української студентської спілки» та структур СНУ ім. В. Даля – Профспілкового комітету студентів та відділу сприяння працевлаштуванню випускників. У заході взяли участь фахівці Луганського обласного молодіжного центру праці, психологи, представники великого та малого бізнесу Луганщини.

«Після отримання диплома у кожного з вас буде багато доріг, з’явиться проблема вибору, – звернувся до студентів голова Профспілкового комітету Далівського університету Ілля Ніколаєнко. – Тому вже зараз так важливо обговорити всі питання подальшого працевлаштування та почати активно працювати в цьому напрямку».

Начальник відділу сприяння працевлаштуванню випускників СНУ ім. В. Даля Юлія Нехлопочіна розповіла далівцям, як правильно складати резюме та гарантійний лист від майбутнього роботодавця, запропонувала декілька ефективних методів пошуку першого робочого місця та підкреслила важливість проходження стажувань на підприємствах. «Зараз ви молоді й енергійні, а тому можете з легкістю змінювати місце роботи. Але пізніше настане момент, коли ви залишитеся на одному місці, і від цього буде залежати все ваше життя, – зазначила Юлія Юріївна. – Тому я раджу вже зараз дуже відповідально підійти до питання працевлаштування».

Крім проблем пошуку першого робочого місця, на форумі обговорювалися кар’єрні можливості, які доступні студентам під час навчання у виші, – робота в літній час у складі молодіжних загонів та програми стажувань міжнародної студентської організації AIESEC, а присутні підприємці поділилися з далівцями секретами успішного ведення бізнесу. Завершився форум тренінгом кандидата психологічних наук, доцента кафедри психології СНУ ім. В. Даля Людмили Вереіної та презентацією Інтернет-сайту Центру працевлаштування профкому студентів Далівського університету, на якому розміщуватимуться актуальні вакансії різних компаній і резюме студентів, а також поради з питань працевлаштування.