У Далівському університеті обговорили питання інтегрування фахівця на ринок праці

У рамках наукового проекту TEMPUS, який реалізується на базі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, в режимі on-line відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Інтегрування спеціаліста з вищою освітою на ринок праці: національні та інтернаціональні аспекти». Вона проводиться з 2010 року – з початку роботи кафедри філософії культури і культурології СНУ ім. В. Даля за проектом «Розвиток системи вищої освіти для удосконалення соціального партнерства з метою підвищення конкурентоспроможності фахівців в галузі гуманітарних наук», відібраного в конкурсі заявок програми TEMPUS IV і підтриманого Європейською Комісією.

Організаторами та учасниками конференції виступили СНУ ім. В. Даля (м. Луганськ, Україна) та економічний і філологічний факультети Бєльцкого Державного Університету імені Алеку Руссо (м. Бєльци, Молдова) спільно з іншими університетськими та науковими центрами, серед яких Університет Міно (м.Брага, Португалія), Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського (м. Сімферополь, Україна). Мета обговорення – виявлення проблем в процесі підготовки конкурентоспроможного фахівця з вищою освітою для національного та інтернаціонального ринку праці, а також визначення перспектив даного наукового проекту. У ході бесіди вчені також обмінювалися думками з питання освітнього та культурного менеджменту.
Проект «Розвиток системи вищої освіти для удосконалення соціального партнерства з метою підвищення конкурентоспроможності фахівців в галузі гуманітарних наук» – перший в Далівському університеті спільний проект в рамках програми TEMPUS з настільки фундаментальної гуманітарної спеціальності. Протягом трьох років міжнародний консорціум буде працювати над реалізацією головної мети проекту – створенням і розвитком комплексу методичних рекомендацій, які можуть сприяти посиленню конкурентоспроможності фахівців в галузі гуманітарних наук і залученню в процес підготовки кадрів соціальних партнерів – роботодавців, державні та громадські організації.
Авторитетний міжнародний консорціум представлений тринадцятьма вузами і чотирма Міністерствами освіти і науки з 7 країн – України, Латвії, Італії, Португалії, Грузії, Вірменії та Молдови. Європейським координатором проекту є Вища школа менеджменту інформаційних систем (Рига, Латвія). Україна представлена трьома національними університетами: Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського та Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
У складі консорціуму – найстаріший в Європі Болонський університет (Італія), університет Міньо (Португалія), Латвійський коледж культури, Єреванська державна академія мистецтв (Вірменія), Державний університет імені Шота Руставелі (Грузія), Кагульский державний університет «Богдан-Петричейку Хашдеу»(Молдова) та інші ВНЗ.