У Далівському університеті обговорили питання транскордонного співробітництва України та Російської Федерації

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшов перший день семінару Цільової групи з зовнішніх меж Асоціації Європейських Прикордонних Регіонів: «Кордон – середовище інновацій: прикордонна логістика та екологія».

У роботі семінару взяли участь голова Цільової групи з зовнішніх меж Асоціації Європейських Прикордонних Регіонів Йоханнес Мойзіо, а також члени секретаріату Єврорегіону «Донбас», представники інших європейських регіонів України та Росії, керівники міст і районів Луганської області, керівники підрозділів Луганської обласної державної адміністрації та обласної ради, вчені розглянутих сфер науки.

«Луганська область і наші сусіди – Донецька та Ростовська області – частина великого промислового регіону, відомого під назвою Донецький Кам’яновугільний басейн або Донбас, – підкреслив у вітальному слові перший заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Едуард Лозовський. – На території Єврорегіону «Донбас» представлені різні історичні епохи, а також дуже великий промисловий і сільськогосподарський потенціали».

Програма семінару складалася з двох сесій: «Прикордонна логістика» та «Екологія». У першій частині зустрічі учасникам було презентувало десять проектів, які стосувалися вирішення таких актуальних проблем прикордонного співробітництва, як розвиток транспортно-логістичних комплексів, створення інфраструктурних умов для розвитку малого та середнього бізнесу, активізація співробітництва країн Єврорегіону «Донбас», сприяння покращенню добробуту мешканців прикордонних територій, підвищення конкурентоспроможності прикордонних регіонів.

За словами учасників, така форма організації транскордонного співробітництва як Європейський регіон дуже затребувана мешканцями територій Луганської, Донецької та Ростовської областей. Основним завданням функціонування Єврорегіону «Донбас» є створення максимально комфортних умов для транскордонних обмінів.

Успішним досвідом реалізації проектів транскордонного співробітництва поділився гість семінару – голова Цільової групи з зовнішніх меж Асоціації Європейських Прикордонних Регіонів Йоханнес Мойзіо. У своєму виступі він описав систему пропускних пунктів для вантажного та легкового транспорту між Фінляндією та Російською Федерацією, а також позначив шляхи вирішення проблем у цій сфері. Зокрема, розповів про подолання труднощів 10-річної давнини, пов’язаних з утворенням пробок вантажного транспорту на кордоні завдовжки до 40 кілометрів.

Учасники семінару зазначили, що розглянуті в другій частині зустрічі основні екологічні проблеми на території Єврорегіону «Донбас» пов’язані з активною роботою промислового комплексу. Презентовані проекти стосувалися вирішення ключових проблем для даної території – підтримання екологічного балансу флори і фауни, очищення головної водної артерії п’яти областей (річки Сіверський Донець), поліпшення стану транскордонних річок, підвищення рівня екологічної безпеки.

«Останнім часом дуже багато зроблено урядами двох країн і регіональною владою для просування шляхом регіонального співробітництва. Нещодавно в Україні був прийнятий Митний кодекс – мабуть, один з найбільш ліберальних у Європі, який максимально спрощує прикордонні обміни, – зазначив Едуард Лозовський. – Наш Єврорегіон привертає увагу інших областей, зокрема, про Воронезької області Російської Федерації».

Підготувала: Галина Щербак

На фото (зліва направо): Голова Сіверсько–Донецького басейнового управління водних ресурсів Віктор Антоненко, ректор СНУ ім. В. Даля Олександр Голубенко, Едуард Лозовський; учасники семінару