У Далівському університеті обговорювали зміни у пенсійному законодавстві України

У Далівському університеті відбулася зустріч викладачів та співробітників вищого навчального закладу із фахівцями обласного комітету профспілки працівників освіти і науки та пенсійного фонду. Метою зустрічі стало обговорення змін у пенсійному законодавстві України.

У зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» проведені перерахунки розмірів пенсій. Таким чином, у людей, які наблизилися до пенсійного віку, виникли питання про порядок проведення перерахунку розмірів пенсій. На численні прохання співробітників Далівського університету відреагував профспілковий комітет та організував зустріч з фахівцями, які в змозі дати роз’яснення щодо змін у пенсійному законодавстві України. На зустріч були запрошені голова Луганського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України Генадій Соркін, заступник керівника головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Тетяна Васильєва, а також провідний спеціаліст обкому профспілки працівників освіти і науки України Юлія Сисоєва.

«На превеликий жаль, законодавство посилило вимоги щодо права отримувати пенсійне забезпечення, – розповідає заступник керівника головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Тетяна Васильєва. – Це і підвищення мінімального страхового стажу необхідного для призначення пенсії за віком з 5 до 15 років, підвищення пенсійного віку для жінок та чоловіків, зменшення розміру пенсії з 90 до 80 відсотків грошового забезпечення, збільшення необхідної вислуги років для призначення пенсії і багато такого іншого. Тож ви маєте розуміти, як і у якому випадку захистити свої права».

Усі співробітники СНУ ім. В. Даля отримали відповіді фахівців на свої особисті питання щодо змін у пенсійному законодавстві України. «Ми маємо дати працівникам гарантії безпеки і дозволити впевнено будувати своє майбутнє, – говорить голова профспілкового комітету викладачів та співробітників Далівського університету, доктор політичних наук Олена Новакова. – Але це можливо лише за умови інформованості співробітників та розуміння нюансів у законодавстві».

Підготувала Зоя Шаповалова