У Далівському університеті обговорювалися проблеми модернізації політичної системи України

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшла V Всеукраїнська науково-практична конференція «Модернізація політичної системи сучасної України: стан та перспективи розвитку».

Взяти участь в обговоренні актуальних проблем з`їхалися представники студентства з багатьох куточків України: Києва, Донецька, Одеси, Ужгорода, Миколаєва, Івано-Франківська, Сімферополя, Харкова, Дніпропетровська та ін. Свої доповіді представили і гості з інших учбових закладів Луганська. Пленарне засідання проходило у режимі on-line з Євпаторійським відділенням Кримського факультету СНУ ім. В.Даля. Таким чином учасники конференції мали змогу прослухати доповіді своїх колег з Євпаторії.

На пленарному засіданні вчені розглядали політичні проблеми національної консолідації України, законодавче забезпечення функціонування сучасної політичної системи, вища освіта як фактор формування політичної еліти та багато інших актуальних політологічних проблем. Працювали дві секції: «Політична система сучасної України: стан та перспективи розвитку» і «Політичні відносини та політична культура в сучасній Україні». Виступи відрізнялися актуальністю і новизною, багато проблем подавалося в новому ракурсі.

Було представлено проекти та презентації модернізаційних змін, їх наслідки та оцінки. Вчені розглядали проблеми політичного представництва в умовах сучасної виборчої системи, роль засобів масової інформації у політичній системі сучасної України, проблеми та тенденції глобалізації тощо.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Модернізація політичної системи сучасної України: стан та перспективи розвитку» була започаткована в 2007 році на базі політологічної школи СНУ ім. В.Даля. За п’ять років високий рівень конференції став визнаним в Україні. Протягом останніх дванадцяти років професорсько-викладацький склад кафедри політології досліджує становлення розвитку політичної системи в Україні, проблеми етичної культури, політичної еліти, політичного класу. Кафедра протягом декількох років виконує держбюджетні теми, в яких беруть участь не лише викладачі, а й студенти.

Підготувала Зоя Шаповалова