Print

У Далівському університеті обрали найкращих студентів року

 

У Східноукраїнському  національного університету імені Володимира Даля в рамках святкування Дня студента підбили підсумки щорічного загальноуніверситетського конкурсу «Студент року-2012».

Фінал одинадцятого конкурсу «Студент року» зібрав в актовій залі студентів, викладачів та співробітників університету, а також старшокласників луганських шкіл. Переможців конкурсу прийшли привітати представники ректорату СНУ ім. В. Даля, народний депутат України Сергій Горохов, депутат Луганської міської ради Юрій Кірік та депутат Жовтневої районної в місті Луганську ради Анатолій Ковтуненко.

«У кожного з наших переможців є великі досягнення в науковій роботі, спорті, громадському житті, – звернувся до присутніх тимчасово виконуючий обов’язки ректора, перший проректор СНУ ім. В. Даля Михайло Смирний. – Я раджу вам не зупинятися, щоб уже  сьогодні ви заклали своє успішне майбутнє. А наш університет має для цього всі необхідні умови».

Організатори заходу приготували для його учасників та гостей яскраве святкове шоу за участю збірної команди Далівського університету з фанк-аеробіки та творчих студентських народних колективів: «Світоч», «Світанок України», «Вольниця», «Пульс». Студенти-іноземці представили глядачам пісні та танці своїх країн.

Цього року сімнадцять далівців отримали почесне звання «Студент року-2012». У номінації «Якісна освіта» перемогли студент п’ятого курсу факультету електротехнічних систем відмінник навчання Максим Оксенгоров, студентка пятого курсу філологічного факультету  лідер волонтерського руху Юлія Юрчишина та студентка четвертого курсу факультету комп’ютерних систем і технологій стипендіатка  іменної академічної стипендії Президента України Ольга Потапенко. Юлія Юрчишина має наукові публікації з  української мови, займається творчістю  та приділяє вільний час доброчинності. Ольга Потапенко досліджує  розвиток рейкового транспорту країн Європи та веде активну патентну діяльність. Вона –  дипломант конкурсу молодих учених в області транспорту та призер Всеукраїнської студентської олімпіади з питань транспорту.

У номінації «Молодий дослідник» було обрано трьох переможців. П’ятикурсниця факультету математики та інформатики стипендіат Інституту Конфуція Олександра Яковенко проводить дослідження в сфері стратегічного менеджменту,  бере участь в роботі  науково-дослідницької лабораторії математичної статистики університету та вивчає китайську мову. Студент четвертого курсу факультету систем рейкових комунікацій Сергій Кара став  призером Всеукраїнської олімпіади з теоретичної механіки, він автор п’яти  наукових публікацій та чотирьох патентів України на винаходи. Студент четвертого курсу факультету природничих наук Михайло Грищеня систематично використовує сучасні комп’ютерні технології у процесі вивчання навчальних  дисциплін, є автором багатьох наукових публікацій та співавтором двох методичних вказівок.

Найкращими студентами року в номінації «Громадський діяч» визнали п’ятикурсницю Інституту прикладної механіки та матеріалознавства Катерину Ященко, студента четвертого курсу навчально-наукового інституту праці та соціальних технологій Богдана Кандаурова та студента п’ятого курсу Інституту юриспруденції та міжнародного права Максима Поболелова. Катерина Ященко обіймає посаду заступника голови  Координаційної ради студентського самоврядування університету, входить до складу Вченої ради університету та Всеукраїнського форуму лідерів студентського руху. Далівчанка була відзначена  листом подяки Луганської обласної ради за активну громадську діяльність. Богдан Кандауров виступає командиром молодіжного трудового об’єднання «Далівець» та активно бере участь  у науково-практичних конференціях із політології. Участь в роботі молодіжної ради з прав людини та розвитку громадянського суспільства, що діє під патронатом Ради національної безпеки і оборони України, принесла Максиму Поболелову звання «Громадський діяч» на конкурсі «Студент року-2012».

Активна участь у громадському житті університету принесла переможцю загальноуніверситетського конкурсу «Кращий голова профбюро університету», голові профбюро  філологічного факультету п’ятикурсниці Олені Гунченко звання «Кращий профспілковий активіст». Призер Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання», активний учасник студентського життя п’ятикурсник факультету транспортних систем і логістики Денис Гонтар здобув перемогу в номінації «Цілеспрямованість».

У номінації «Різнобічність» перемогли студент Інституту філософії і психології Кирило Краснокутський, студентка четвертого курсу  факультету інноваційної економіки і кібернетики Альона Попова та студент третього курсу Інституту економіки і фінансів Роман Ковтуненко. Кирило Краснокутський проводить дослідження з питань сучасних філософських проблем, а також виступає  сценаристом та режисером багатьох  факультетських заходів. Альона Попова неодноразово брала участь у науково-практичних конференціях, має сім наукових робіт, очолює координаційну раду студентського самоврядування факультету. Роман Ковтуненко керує проектом «Форум кар’єри – 2012», він неодноразово брав участь у міжнародних та всеукраїнських проектах інноваційної спрямованості та ставав призером обласних та міських змагань з легкоатлетичних видів спорту.

Титул «Яскрава особистість» конкурсу «Студент року-2012» здобули студентка четвертого курсу факультету менеджменту Юлія Себаштіау та студентка  пятого курсу міжнародного факультету   Ізабель Маланга.  Юлія Себаштіау бере активну участь у організаційно-виховній роботі університету, науково-практичних міжнародних конференціях з питань економіки та менеджменту, співає у народному ансамблі сучасної естрадної пісні «Світанок України». Волонтер Ізабель Маланга була учасницею міжнародного фестивалю культур «GLOBAL VILLAGE», сольно виступає у народному ансамблі сучасної естрадної пісні «Світанок України».

Перемогу в останній номінації «Студенту року-2012» – «Спортивна гордість університету» отримала студентка  третього  курсу факультету наноелектроніки та нанотехнологій Богдана Мальцева. Дівчина – срібна призерка Чемпіонату світу з традиційного ушу, призер Кубку світу з ушу, член збірної команди України, кандидат в майстри спорту, переможець обласних конкурсів краси, діючий тренер.

Усі номінанти отримали дипломи та подарунки на згадку про те, що саме вони стали найкращими далівцями та отримали почесне звання «Студент року-2012». Навесні переможці загальноуніверситетського конкурсу  візьмуть участь у обласному турі «Студента року».

Підготувала: Наталія Осичнюк