Print

У Далівському університеті оговорили програму створення “Луганської Платформи Інновацій” Україна – Польща

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася робоча нарада з польськими експертами за програмою створення “Луганської Платформи Інновацій”. На зборах йшлося про підготовчий етап створення проектів, зокрема про запропоновані польською делегацією теми. Головне завдання програми – об’єднання зусиль тих організацій, які за своїми цілями і за своєю діяльністю пов’язані з просуванням інновацій на ринок.

Зустріч пройшла в режимі відеоконференції. Для участі були запрошені керівники обласного комунального підприємства “Регіональне агентство сприяння інвестиціям”, Управління освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, координатори проектів від чотирьох університетів Луганська і Алчевська, викладачі, студенти – з українського боку; головний координатор співпраці зі східними країнами, член президії Польської Господарської Палати  Тадеуш Намедінськи, директор ТОВ “Платформа Бізнес Інтеграції”, член Ради польсько-української Господарської Палати Володимир Кузін, викладачі і студенти варшавських вузів – з польського боку.

На зустрічі Польща представила Україні дві відібрані програми, адаптовані до нашої країни: “TWINS” і “ЄВРОМЕНЕДЖЕР”.

Метою наради було об’єднання завдань Польщі й України в просуванні інновацій в цих проектах, вироблення оперативного плану дій. Тадеуш Намедінськи  і Володимир Кузін відповіли на питання: для чого потрібна програма “TWINS”, яка її мета і які мають бути практичні результати, що дасть ця програма для Луганського регіону.

“У “Платформі Бізнес Інтеграції” є декілька проектів і в Україні їх можна запустити, але бракує управлінських кадрів. Тому ми звертаємося до студентів і запрошуємо їх в проекти”, – відмітив член Ради польсько-української Господарської Палати Володимир Кузін. У рамках створення “Луганської Платформи Інновацій” передбачено просування і впровадження Програми “Центр Інноваційної Співпраці Студентів у Варшаві і Луганську російською мовою” як програмного інструменту для отримання кваліфікації. Програма спрямована на організацію системи залучення інвестицій в Луганську область в сектор малих і середніх підприємств.

Тадеуш Намедінськи визначив концепцію Програми “ЄВРОМЕНЕДЖЕР”: “В першу чергу, студент знайомиться з п’ятьма галузями: машинобудівницвом, електротехнікою, електромеханікою, хімією, будівництвом. Студент інтегрує знання, отримує хорошу підготовку управління проектами і процесами, отримує знання по підприємництву – впродовж семи семестрів – і виходить інженером-менеджером. Таким чином, студент стажується: паралельно з університетом бере участь у підготовці проекту, впродовж якої він знайомиться з цим підприємством, його проблемами проектування, впровадження, експлуатації; і, звичайно, йде якісна підготовка кадрів. У результаті ми зможемо краще підготувати місцеві кадри для роботи в підприємствах, які мають відношення до вищеперелічених галузей”.

Координатори від ВНУ ім. В. Даля запропонували нові теми для проектів, наприклад, у галузі  вугільної промисловості.  Владимир Кузін підтримав цю ідею. На питання про те, що в ході роботи над проектами можуть виникнути які-небудь проблеми, Тадеуш Намедінськи відповів так: “Знаючи пристрасть Луганська і області, не буде жодних проблем”!

 Підготувала: Альона Ізваріна