Print

У Далівському університеті підбили підсумки двадцятирічного історичного шляху незалежності України

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшла Перша Міжнародна наукова конференція «Шлях суверенної держави», присвячена 20-річчю проголошення незалежності України. Організатором виступила кафедра Історії України. Конференція зібрала на юридичному факультеті Далівського університету близько 300 науковців з України, Росії та Польщі. Учасники обговорення – провідні історики та юристи. 

Вітаючи учасників та гостів конференції, декан юридичного факультету доктор юридичних наук професор Лідія Лазор відзначила: «За час незалежності наша держава змогла досягнути великих успіхів. Якщо розглядати Україну з позиції сьогоднішнього дня, то в нас дуже багато проблем, які торкаються як економічного плану, правового, соціального, так і політичного змісту».

Наукова конференція мала за мету підбити підсумки історичного шляху України за весь період. Хоча для історії 20 років незалежності – це досить короткий період, в цей час було ухвалено найважливіші законодавчі акти, затверджені Гімн, Прапор і малий герб України – тризуб. Ухвалення Конституції заклало ключові основи становлення Української держави як демократичної, соціальної і правової. Доповіді учасників конференції торкалися всіх аспектів діяльності держави: політики, освіти, науки, права, культури, релігії тощо.

Історики відзначають, що незалежність України – це результат тисячолітньої боротьби українського народу за право мати свою національну державу. Тому подальше успішне функціонування держави значною мірою залежить від аналізу власного історичного досвіду. Оскільки шляхи становлення держави уходять глибоко в історію (тут були і могутня Київська держава Володимира Великого, Ярослава Мудрого, і перша християнська республіка в Європі – Запорізька Січ), учасники конференції проаналізували події, що стали чинниками українського державотворення у різні історичні періоди.

«Тут сидять не тільки історики – але й юристи, – розповіла декан юридичного факультету Лідія Лазор . – Ви часто бачите, як до Верховної Ради подають час-від часу недопрацьовані закони, суперечливі, які неспроможні визначенню стабілізації ринкових відносин. Однак, я як оптиміст вірю, що наша держава буде процвітати, оскільки український народ – це волелюбний народ, це народ працьовитий та богобоязливий. При таких якостях неодмінно наша держава буде процвітати».


Підготувала Галина Щербак