У Далівському університеті підвищили рівень майстерності кураторів

У  Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля на спеціалізованих тренінгах кураторам студентських груп розповіли про нові форми виховної роботи та основи гармонійних стосунків між студентами та викладачами.

«Суб’єкт-суб’єктні стосунки  між студентами та кураторами  дуже важливі, і сьогодні ми поговоримо про їхні психолого-педагогічні особливості, – зазначила у вступному слові проректор з науково-педагогічної роботи Далівського університету, доктор політичних наук, професор Галина Щедрова. – Ми маємо пам’ятати, що основна мета виховної роботи – налагодження цих стосунків, а також вчитися  бути толерантними до представників інших культур».

Ведуча тренінгу кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології СНУ ім. В. Даля Людмила Вереїна зазначила, що сучасні першокурсники не показують  високий рівень відповідальності за свої вчинки, життєві досягнення та результати навчання.  Деякі з них обирають майбутню спеціальність випадковим чином або за порадою батьків чи друзів. Тому головна мета їхнього студентського життя – налагодити дружні стосунки в колективі. «Саме в цьому є основна роль куратора групи», – підкреслила тренер.

Також Людмила Вадимівна зауважила, що в роботі куратора існує три етапи: забезпечити знайомство студентів один з одним, навчити їх бути відповідальними та згуртувати групу.

Далівська психолог запропонувала кураторам декілька психологічних ігор та прийомів, які можна використовувати для досягнення цілей усіх трьох етапів: «Сніжний ком», «Особистий герб», «Вавилонська башта», «Емблема групи», «Острів» та інші. Людмила Вереїна зауважила на важливості проведення кураторських годин та організації психологічних ігор, адже таким чином можна простежити, як розвиваються стосунки між студентами, та за необхідності внести корективи до цього процесу.

Другий день тренінгу був присвячений психолого-педагогічним проблемам згуртування студентських груп та ролі кураторів у цьому процесі. Його провела старший викладач кафедри соціальної та практичної психології Далівського університету Ольга Мітічкіна.

Підготувала: Наталія Осичнюк