У Далівському університеті планується відкриття Туркменського культурного центру

До Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля з офіційним візитом в останній день свого перебування у Луганську завітав Перший секретар Посольства Туркменістану Сердар Бердиєв. Захід був організований за ініціативою Посольства Туркменістану в Україні з метою поглиблення співпраці у сфері вищої освіти.

У першій частині візиту Сердар Бердиєв обговорив із керівництвом Далівського університету процес залучення до навчання у СНУ ім. В. Даля більшої кількості туркменської молоді та питання її соціально-культурної інтеграції у процесі навчання. Зокрема, він відзначив, що в Україні в цілому вже навчається близько тринадцяти тисяч студентів із Туркменістану та існує чітка перспектива зростання їх кількості на фоні підвищення рівня якості української освіти.

«На сучасному етапі Туркменістан є країною, що перебуває у стані стрімкого економічного розвитку та технічного прогресу, зважаючи на це туркменська молодь вважає актуальнішим обирати технічні спеціальності, які широко представлені у Далівському університеті. Ми прагнемо готувати спеціалістів галузі залізничного транспорту на базі вашого вишу, як одного з провідних в цій галузі не тільки в Україні, а й у Європі», – зазначив Сардар Бердиєв.

У ході зустрічі сторони також обговорили важливий процес адаптації іноземних студентів в Україні.

«Основою отримання якісної освіти є доступність її викладу. У СНУ ім. В. Даля навчання проводиться трьома мовами: українською, російською та англійською, що спрощує процес мовної адаптації під час засвоєння знань. А для студентів, які не володіють ними, на базі Далівського університету створено ліцензоване підготовче відділення розраховане на 500 осіб з опанування майбутньої мови навчання», – розповів проректор з науково-педагогічної роботи СНУ ім. В. Даля, професор Валерій Дядичев.

Друга частина візиту була присвячена спілкуванню з туркменськими студентами, що навчаються у Далівському університеті. У результаті діалогу були обговорені теми юридичних та побутових аспектів життя молоді під час процесу навчання, а студенти вкотре підкреслили престижність та комфортність навчання саме в цьому виші.

Важливим аспектом стала домовленість про можливості відкриття в університеті Туркменського культурного центру, що сприятиме культурному розвитку та об єднанню українських та туркменських студентів.

Підготувала : Ірина Лебедь