У Далівському університеті по-новому підходять до організації виховної роботи

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля впроваджують новий прогресивний досвід організації виховної роботи – проведення відкритих кураторських годин.

У весняному семестрі в університеті вперше відбулося проведення 49 відкритих кураторських годин. Критерії оцінювання виховних годин доволі важко було визначити, адже кожний куратор перебуває в постійному пошуці нових, найбільш оптимальних форм роботи зі студентами. Сучасна молодь – дуже вимоглива, тому наставник має бути авторитетом і взірцем для неї, власним прикладом демонструвати високу культуру думок і поведінки.

Більшість тем відкритих кураторських годин було обрано вдало, вони мали конкретну виховну мету, зокрема можна назвати такі: «Україна перед викликами глобалізації» (куратор Андрій Яковенко, факультет масових комунікацій), «Запроси мене у сни (вечір української поезії)» (куратор Андрій Чаус., філософський факультет), «Чорнобильська трагедія – 25 років потому» (куратор Дмитро Сорочан, факультет інноваційної економіки та кібернетики), «Журавлине щастя війни (вечір пам’яті)» (куратор Олена Кічкіна, факультет транспортних систем і логістики) і багато інших цікавих й актуальних тем. Кожний з кураторів намагався зробити заняття оригінальним, тому широко використовувалась наочність, технічні засоби, запрошувались авторитетні гості.

Деякі з кураторів презентували відкриті заняття поза межами університету. Так, заступник декана з виховної роботи факультету природничих наук Віталій Гречка власним прикладом показав, як організувати й провести цікаву для студентів виховну годину. Він разом з вихованцями відвідав історичні пам’ятки нашого міста, знайомлячи молодь з історією Луганська.

Загалом відкриті кураторські години засвідчили високий професіоналізм, досвідченість, зацікавленість кураторів у власній роботі, яка є важливою і необхідною для всебічного виховання студентів університету.

Відділ організації виховної роботи планує у подальшому впроваджувати нові методичні підходи у виховання студентів університету, допомагати в організації проведення відкритих кураторських годин на високому рівні. Це сприятиме зростанню особистісних якостей, професіоналізму, розвитку творчого потенціалу наставників груп, від чого безпосередньо залежить формування культурного, морально розвиненого громадянина-патріота нашої держави.