У Далівському університеті представили багатогранний світ іракської культури

На честь офіційного візиту делегації Посольства Республіки Ірак в Україні до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбувся Перший іракський культурний фестиваль.

Представники Посольства Республіки Ірак в Україні – Консул Зима Мітхат Мохамед, радник з питань культури доктор Кадум Аль-Джабурі, заступник радника з питань культури доктор Джамаль Аль Адилі та співробітник Посольства Набіль Аль Мітвалі – обговорили з виконуючим обов’язки ректора СНУ ім. В. Даля професором Олександром Голубенко питання співпраці. Зокрема, одним з пунктів довгострокового співробітництва було відкриття у виші Іракського культурного центру. Відзначимо, що у СНУ ім. В. Даля навчається більше 300 іракців-представників найбільшої діаспори в Україні.

У рамках Першого іракського культурного фестивалю в Далівському університеті відбулося відкриття фотовиставки та виставки образотворчого мистецтва «Іракська культура очима іракських студентів за кордоном». Двадцять луганських студентів-іракців представили натюрморти, пейзажі, картини іпологічного жанру різних художніх стилів і напрямків. Значну частину робіт склали картини та фотографії на релігійну, історичну і побутову тематику.

«Культурна спадщина Іраку має давню історію, яку можна порівняти з пальмою, що пустила коріння по всьому світові, – зазначив Кадум Аль-Джабурі. – Український та іракський народи духовно й культурно об’єднані, і я думаю, що такий взаємний вплив збагатить наші культури. Сподіваємося, що співпраця зі СНУ ім. В. Даля зіграє в цьому процесі не останню роль».

Завершився культурний фестиваль концертом далівських колективів та виступами студентів-іракців. Почалися урочистості читанням аятів зі Священного Корану у виконанні Сейф Аддин Абу Аль-Вард. Гостей свята привітали Олександр Голубенко, Зима Мітхат Мохаммед, Кадум Аль-Джабурі та Директор незалежного студентського парламенту Республіки Ірак Альганамі Таєр Ібрагім. Свої яскраві номери презентували студентські колективи СНУ ім. В. Даля – народний ансамбль народного танцю «Світоч», ансамбль бального танцю «Олімп і Я» та народний ансамбль естрадного танцю «Пульс». Іракські студенти подарували глядачам арабську поезію, оперету «Ірак надії» та композицію у виконанні акторів німого театру.

Підготувала: Наталія Осичнюк