Print

У Далівському університеті представили частку Польщі

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відкрилася фотовиставка «Варшава з висоти орлиного польоту» викладача Варшавського університету, члена Комітету з космічних і супутникових досліджень Польської академії наук, члена Спілки польських фотохудожників доктора Марека Островського.

Виставка Марека Островського – це своєрідне фотомісто, яке складається з десяти умовних алей, площ і скверів. Види Варшави автор ретельно відібрав з декількох десятків тисяч аерознімків. Заради видовищних і незвичайних фотографій дослідник піднімався в повітря на повітряних кулях, гелікоптері та літаку від ста до двох тисяч метрів. У пошуках вдалого ракурсу було витрачено на кожен знімок близько п`яти годин польоту над містом.

Урочисте відкриття виставки відвідали Генеральний Консул Республіки Польща в Харкові Гжегож Серочинські, начальник Відділу у справах національностей і релігії Луганської обласної державної адміністрації Олександр Козенко, заступник начальника Управління освіти і науки ЛОДА Наталія Кришталь, заступник міського голови Заза Зухбая, заступник міського голови з міжнародних питань Вадим Торбін, представник Головного управління юстиції в Луганській області Світлана Сидоренко, керівник Товариства любителів польської мови та культури «Варшава» Хелена Рек.

«Луганськ обраний не випадково місцем проведення виставки, оскільки це одне з наших улюблених міст в Україні, – сказав Генеральний Консул Республіки Польща в Харкові Гжегож Серочинські. – Тим більше у нас давня дружба зі Східноукраїнським національним університетом імені Володимира Даля і в його стінах діє Товариство любителів польської мови і культури «Варшава» імені Марцелі Река».

Організатори виставки — Генеральне консульство Республіки Польща в Харкові, Далівській університет і Товариство любителів польської мови і культури «Варшава» — сподіваються, що вона дозволить розширити обрії знань українців про Польщу і сприятиме розвитку добросусідських відносин між країнами.

«У нас численна польська ірредента, яка розвиває і вносить в середу студентства дух польського народу, – відкриваючи виставку, відзначив ректор СНУ ім. В.Даля професор Олександр Голубенко. – Університет здійснює співпрацю з 12-ма учбовими та науковими установами Польщі, успішно реалізуються двосторонні програми з обміну знаннями. Тепер нам представилася можливість побачити Варшаву з висоти пташиного польоту».

Польський фотограф і дослідник Марек Островські вирішив спочатку представити виставку в Україні, а вже потім її побачать в Європі. У Луганську глядачі зможуть помилуватися на пейзажі столиці Польщі протягом місяця в синьому корпусу СНУ ім. В.Даля.