У Далівському університеті представили передові розробки в навчанні іноземним мовам за допомогою IT-технологій

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції в комп’ютеризованому навчанні іноземних мов”. Близько 100 вчителів, педагогів, вчених, аспірантів розглядали нові методи викладання іноземних мов, просування на новому рівні вивчення мов у навчальних закладах.

Актуальність проведення даної конференції незаперечна, оскільки у зв’язку з швидким розвитком нових інформаційних технологій змінюється і методика викладання іноземних мов. А методична думка і можливості середніх шкіл, вишів не завжди встигають за таким бурхливим розвитком. Конференція з проблем комп’ютеризованого навчання іноземним мовам дозволяє учасникам представити передові розробки та обмінятися досвідом, що в подальшому значно спрощує роботу в даному напрямку.

Серед учасників конференції з доповідями виступали представники п’ятьох зарубіжних (Німеччина, Польща, Росія) і 60 українських вузів. Були розглянуті сучасні методики, ресурси internet, e-learning технології, мультимедійні засоби та психолого-педагогічні аспекти викладання іноземних мов.

Слід зазначити, що конференція традиційно проходить 6-й рік на базі СНУ ім. Даля силами кафедр комп’ютерних технологій, іноземних мов, практики іноземних мов, англійської мови. Як зазначив завідувач кафедрою іноземних мов к.п.н., доцент Володимир Краснопольський: «Розробки нашого вузу настільки сильні та конкурентноспроможні в плані комп’ютеризованого навчання іноземним мовам, що Бєлгородський університет, який входить до 20-ки кращих університетів Росії, «просився» до нашого складу організаторів».

В онлайн-режимі відбувся контакт з Польщею, Бєлгородом, Львовом, Лисичанськом. Онлайнове спілкування з університетами інших країн часто практикують в Далівському університеті. Наприклад, кафедра іноземних мов СНУ ім. В. Даля проводила в режимі on-line лекції з Великобританії та інтерактивний методичний семінар з Бєлгородським державним університетом, з яким Далівський університет має давню дружбу.

Підготувала: Наталія Вергуненко