У Далівському університеті продемонстрували патріотичний фільм

Для студентів та співробітників у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся показ кінокартини “Холодний Яр. Воля України – або смерть!”. Короткометражна стрічка зрежисована Галиною Химич (м. Київ) і присвячена темі боротьби проти окупантів століття тому.

Перегляд фільму у рамках проекту «Зброя культури» в містах Сєверодонецьку, Лисичанську, Сватовому, Старобільську був запропнований Міністерством культури України через Всеукраїнську громадську організацію «Не будь байдужим!» (м. Київ). Ця організація впродовж дев’ятьох років популяризує у східних та південних областях України українську мову, історію та літературу в молодіжних форматах.

Демонстрація стрічки супроводжувалася дискусіями глядачів з її творцями: Юрієм Митрофаненком, кандидатом історичних наук, науковим консультантом фільму, Владиславом Куценком, історичним реконструктором, керівником військово-історичного клубу «Повстанець» та мною, Оксаною Левковою, кандидатом наук із соціальних комунікацій, директором Всеукраїнської громадської організації «Не будь байдужим!», продюсером стрічки.

Слід зазначити, що фільм «Холодний Яр. Воля України – або смерть!» високо оцінений Державним агентством кінематографії Міністерства культури України, Міністерством освіти України, Українським Інститутом національної пам’яті, журі Міжнародного фестивалю документального історичного кіно. За майже півроку його вже переглянули тисячі людей у кінотеатрах, університетах, школах та бібліотеках Краматорська, Слов’янська, Дружківки, Харкова, Запоріжжя, Дніпропетровська, Кіровограда та інших міст. Стрічка отримала понад 400  схвальних відгуків у різних видах ЗМІ.