У Далівському університеті пройшла конференція для іноземців

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшла наукова конференція для студентів з різних країн «Російська мова як іноземна». Конференція проводиться вдруге, проте зібрала повну залу іноземних студентів з декількох університетів Луганщини. Цього року доповідачами стали не тільки старшокурсники, але й ті, хто навчається на підготовчому відділенні. Серед них – студенти з Тунісу, Китаю, Іраку, Палестини, Анголи тощо. Кожен з учасників готував повідомлення за обраною темою. Всі дослідження мають зіставлений, аналітичний характер та спрямовані на вдосконалення мовної практики російської мови та глибше пізнання її теоретичних аспектів. Доповідачі піднімали теми запозичень російської мови, перекладу російських фразеологізмів на китайську, відмінків російської мови у порівнянні з іншими мовами світу тощо. Цікаво, що перші іноземні студенти приїхали навчатися до Далівського університету ще у 1974 році. З кожним роком росте кількість охочих навчатися на підготовчому відділенні. Головним предметом у них вважається російська мова, яку як іноземну викладають більше 30 років старший викладач Тетяна Міщенко та близько 25 років – старший викладач Тамара Ряннєль.