У Далівському університеті проконсультують стосовно реєстрації на ЗНО

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля діє консультаційний пункт з ЗНО. У ньому проводиться роз’яснення з приводу реєстрації на тестування та вступу до вишу. Нагадаємо, що з 4 січня розпочалася реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.

В єдиному на Луганщині дослідницькому університеті – СНУ ім. В.Даля – працює консультаційний пункт з зовнішнього незалежного оцінювання. Його спеціалісти не тільки дадуть роз’яснення, як правильно заповнити необхідні для відправлення документи, але й допоможуть обрати перелік конкурсних предметів, результати ЗНО з яких мають бути зазначені в Сертифікаті, необхідному для вступу до Далівського університету.

Майбутнім учасникам ЗНО потрібно зареєструватися через спеціальну програму, розроблену Українським центром оцінювання якості освіти, та відправити необхідні документи поштою не пізніше 5 березня на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Пересилку документів бажано здійснити цінним листом із описом вкладення. Реєстрація у мережі Інтернет проходить на сайті: (www.test.dn.ua).

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який буде надіслано рекомендованим листом разом із реєстраційною карткою абітурієнта, інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання 2013 рік», повідомленням про створення особливих умов для проходження зовнішнього оцінювання (для осіб, які надали відповідний висновок закладу охорони здоров’я).

Також важливим є пробне зовнішнє незалежне оцінювання, яке згідно наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 15.10.2012 № 86, відбудеться 23 та 30 березня 2013 року. Реєстрація на пробне ЗНО тривала з 1 по 30 листопада 2012 року на сайті Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти (www.test.dn.ua). Пробне ЗНО проводитиметься з одинадцяти предметів, і для кожного зареєстрованого учасника буде визначено спеціальну адресу проходження тестування. У СНУ ім. В. Даля пункти ЗНО будуть розташовані в третьому, четвертому, дванадцятому та головному аудиторному корпусах.

Зазначимо, що в 2013 році до системи ЗНО було внесено декілька нововведень:

-доповнення переліку навчальних предметів світовою літературою;

-посилення контролю на пунктах тестування щодо недопущення порушення процедури проходження зовнішнього незалежного оцінювання (збільшення кількості мобільних груп);

-отримання абітурієнтами, які виявили бажання складати тести однією з мов нацменшин, лише одного зошита цією мовою. Тестовий зошит українською мовою видаватися не буде;

-зменшено кількість завдань у тестах з історії України та всесвітньої історії (з 60 до 55), а відповідно й часу на їх виконання буде відведено менше (135 хвилин замість 150);

-зменшення кількості завдань з фізики (з 36 до 34), при цьому час на виконання тесту залишиться тим самим (180 хвилин).

Підготувала: Ірина Лебедь