У Далівському університеті проконсультують стосовно реєстрації на ЗНО

З січня розпочалася реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2011 року. Цього року вона має деякі відмінності від попередніх років. У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відкрито консультаційний пункт з ЗНО у 142 кімнаті I-го корпусу, в якому проводиться роз’яснення з приводу реєстрації на незалежне тестування та вступу до вишу.

Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання проходитиме у регіональних пунктах реєстрації, за якими здійснено перерозподіл областей. Тепер за проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Луганській області відповідає Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти. Майбутнім учасникам ЗНО потрібно зареєструватися через спеціальну програму, розроблену Українським центром оцінювання якості освіти, та відправити необхідні документи поштою на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Саме тому в єдиному на Луганщині дослідницькому університеті – СНУ ім. В.Даля – працює консультаційний пункт з зовнішнього незалежного оцінювання. Його спеціалісти не тільки дадуть роз’яснення як правильно заповнити необхідні для відправлення документи, але й допоможуть обрати перелік конкурсних предметів, результати ЗНО з яких мають бути зазначені в Сертифікаті, необхідному для вступу до Далівського університету.

Деякі незручності з приводу поштової відсилки необхідних для реєстрації з ЗНО документів обґрунтовані тим, що з 1 січня 2011 року набуває чинності Закон «Про захист персональної інформації». Вважається, що інформація, яку подає абітурієнт під час реєстрації, відноситься до персональних даних. А пункти реєстрації, які діяли в минулих роках, не мають захищених каналів зв’язку для того, щоб таку інформацію передавати. Тому і було прийнято рішення, що реєстраційні документи абітурієнт має направити поштою до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, що у 2011 році зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з дванадцяти предметів, але загальна кількість предметів, обраних для складання тестів, не повинна перевищувати п’яти. Міністерство освіти затвердило графік проведення зовнішнього оцінювання 2011 року, згідно якого основна сесія ЗНО відбудеться у період з 2 по 24 червня 2011 року. Також слід пам’ятати, що реєстрація й участь в зовнішньому оцінюванні проводяться за кошти Державного бюджету, тобто безкоштовно для учасників.

Підготувала: Наталія Вергуненко