У Далівському університеті простежено вплив глобалізації на розвиток національної економіки

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася ІІ Міжнародна науково–практична конференція студентів, аспірантів і молодих вчених “Проблеми глобалізації та моделі стійкого розвитку економіки”, яка присвячена 90-річчю вишу і 35-річчю кафедри економічної кібернетики.

Географія і кількість учасників конференції зростає з кожним роком. Цього разу в конференції взяли участь близько 300 учасників з України, Росії, Білорусі, Молдови, Польщі, Казахстану тощо.

Пленарне засідання було цікавим, змістовним, йшло жваве обговорення доповідей. У привітанні учасників конференції ректор СНУ ім. В.Даля професор Олександр Голубенко підкреслив значну подію для далівців – надання університету статусу національного самоврядного (автономного) дослідницького вищого навчального закладу.

Через телеміст, що відбувся з Польщею, віце-голова правління міжнародної консалтингової фірми L & J Techtrading Sp. z o.o. (Варшава) Л.В. Левашова побажала розвитку партнерських відносин Україні і Польщі, а також економічного розквіту обом державам. Голова міста Свердловськ О.І. Шмальц дав пораду молодим вченим не гаяти часу у здійснені своїх мрій і реалізації ідей. Доповіді провідних вчених кафедри „Економічна кібернетика” професорів С.К. Рамазанова і А.В. Велігури були присвячені глобалізації, її впливу на економіку в країні і світі.

«Мир стає гранично тендітним і деякі конфлікти не стерпні ним принципово. Тому одна з ведучих тем симпозіуму – обговорення проблематики «складання суб`єктів», а також нейтралізації й подолання наслідків широкого використання у світі технологій керованого хаосу, – сказав у вступному слові на урочистому відкритті декан факультету інноваційної економіки і кібернетики, доктор технічних наук, доктор економічних наук, завідуючий кафедрою “Економічна кібернетика” професор Султан Курбанович Рамазанов. – В умовах загострених глобальних викликів визначення вектора стратегічного вибору для України – питання не тільки безпеки на найближчі роки, але й, без перебільшення, фактор можливого існування її як справді незалежної держави».

У секціях розглядалися актуальні теоретичні і практичні проблеми соціально-економічного розвитку на рівні держави, регіону і підприємства як в сучасний період, так і в перспективі. Значна увага надавалася розв`язанню питань моделювання і управління економічними системами в умовах невизначеності та ризиків. Розглядалися можливі стратегічні напрями, задачі розвитку національної економіки країни в умовах глобалізації. Також приділялася значна увага використанню інформаційних технологій в практиці державного, регіонального управління, моделюванні складних соціально-економічних процесів з використанням сучасних досягнень кібернетики, інформаційних технологій. Найкращі наукові роботи в кожній секції було відзначено грамотами.

Чимало зусиль для успіху конференції доклади самі студенти і аспіранти, які були організаторами конференції, брали безпосередню участь у забезпеченні її роботи, виступали з доповідями. Слід зазначити, що конференція проходить під егідою науково-дослідної лабораторії студентів, аспірантів та молодих вчених «ФЕНІКС», яка вже понад 30 років працює на кафедрі економічної кібернетики Далівського університету.