У Далівському університеті провідні археологи області обговорили проблеми пошуку та зберігання історичних пам’яток Луганщини

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшла Перша науково-практична конференція «Археологічні відкриття на Сході України в 2008 році». Конференція стала необхідною після проведення восени інвентаризації історичних пам’яток Луганська та області. Адже подібний захід не проводився з 80-х років. Зараз археологи констатували появу нових, раніше невідомих об’єктів та необхідність захисту історичних пам’яток на державному рівні. За підсумками цього великого проекту було знайдено нові історичні пам’ятки та розпочато їх аналіз. «Луганщина багата на об’єктами культурного здобутку, – розповів завідувач Східноукраїнським відділом Східноукраїнської філії Інституту археології НАН України на базі СНУ ім. В. Даля Сергій Санжаров. – Серед них ми виділили навіть найбільш древню епоху заселення Луганщини, починаючи з Кам’яного віку». Новими ідеями, планами та результатами досліджень ділилися на конференції. Зокрема, торкнулися тем розкопок різних вікових періодів та прогнозування на базі цих досліджень історичного розвитку Луганської землі. За підсумками конференції було прийняло рішення проводити конференцію щорічно у грудні, після закінчення археологічного сезону.