У Далівському університеті провідні фахівці обговорили проблеми оподаткування в сучасних умовах

На кафедрі оподаткування Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулося засідання круглого столу «Податкові новації в контексті економічних реформ».

Вже восьмий рік кафедра оподаткування організує подібні зустрічі з метою обміну науково-практичною інформацією за актуальними проблемам оподаткування регіону та України. В умовах економічних реформ постало питання податкового навантаження країни, а також розвитку економічного потенціалу промислових регіонів. Відкритим питанням залишається стягнення податків в умовах сьогодення. Тому на цьогорічному круглому столі розглядалися зміни проекту нового податкового кодексу, як вони відіб’ються на бюджетно-формуючих підприємствах. На засіданні обговорювалася пенсійна реформа, зокрема питання про продовження пенсійного віку. Також були розглянуті питання грядучих податкових змін в таких структурах, як Луганська митниця, «Укрзалізниця» та «Луганськтепловоз», представники яких були присутні на круглому столі.

В обговоренні питань круглого столу взяли участь науковці Далівського університету та Вищої школи менеджменту міста Варшави, керівники структурних підрозділів Державної податкової адміністрації у Луганській області та Управління економікою Луганської міської ради, представники бюджетно-формуючих підприємств Луганської області. Формат круглого столу вибрано не випадково, бо до участі у ньому й до обговорення найважливіших проблем з оподаткування долучаються студенти відповідної спеціальності. З 2003 року круглий стіл з оподаткування переріс не тільки на рівень університету, але й цього року вперше відбувся в форматі інтернет-конференції, в якій брали участь навчальні заклади України, Росії, Болгарії, Польщі.

Підготовка висококваліфікованих спеціалістів за напрямком «Оподаткування» наразі є життєво необхідною, оскільки на нинішньому рівні розвитку економіки України від працівників вимагається не тільки вміння правильно розраховувати встановлені законодавством податки, але ще й оцінювати податковий потенціал підприємств, регіонів, вміти запропоновувати шляхи їхньої оптимізації.

«Наша кафедра випускає гідних податківців, а Луганська податкова адміністрація, з якою ми співпрацюємо на протязі декількох років, допомагає нам виховувати студентів, – підкреслила у вітальному слові завідувач кафедри оподаткування професор Тетяна Калінеску. – Сьогодні на круглому столі пропонується виступити з новаціями до нового податкового кодексу, проект якого буде розглядатися Верховною Радою на наступному тижні. В такому обговоренні народжується істина, яка може бути реалізована в законах. Якщо буде прийнятий новий податковий кодекс, це надасть рівні права платникам податків».

Слід додати, що плідна співпраця кафедри з Державною податковою адміністрацією в Луганській області почалася ще у 2004 році, коли на її базі було відкрито філію кафедри.

Підготувала: Наталія Вергуненко