Print

У Далівському університеті провідні фахівці обговорили проблеми оподаткування в сучасних умовах

 

 На кафедрі оподаткування Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля у рамках засідання круглого столу з проблем оподаткування відбулася ІІ Міжнародна науково практична інтернет-конференція «Механізми забезпечення податкової самодостатності».

 Вже дев’ятий рік кафедра оподаткування організує подібні зустрічі з метою обміну науково-практичною інформацією за актуальними проблемам оподаткування регіону, України, а тепер вже й світу.  Слід відзначити, що цього року Луганська обласна державна адміністрація вперше взяла участь як організатор засідання.

В обговоренні питань круглого столу взяли участь науковці Далівського університету, Новосибірського державного університету економіки та управління,  Всеросійського заочного фінансово-економічного інституту міста Курськ, Університет професора, доктора Арсена Златарова болгарського міста Бургас,  керівники структурних підрозділів Державної податкової адміністрації у Луганській області та Головного управління економікою Луганської обласної державної адміністрації, представники бюджетно-формуючих підприємств Луганської області та департаменту розвитку міжнародних відносин L&J Techtrading Sp. z o.o. (м.Варшава, Польща).

Формат круглого столу вибрано не випадково, бо до участі у ньому й до обговорення найважливіших проблем з оподаткування долучаються студенти відповідної спеціальності. З 2003 року круглий стіл з оподаткування переріс не тільки на всеукраїнський рівень, але й вже два роки проходить у форматі інтернет-конференції, в якій брали участь навчальні заклади України, Росії, Болгарії, Польщі.

 «Зараз ми знаходимося на тому етапі, коли відбуваються природні зміни в податковому законодавстві, – сказав у вступному слові заступник голови державної податкової адміністрації в Луганській області Андрій Міроненко. – Щоб реформування оподаткування не несло лише формальний підхід, дуже важливо не тільки державне регулювання надходження податкових коштів, а й забезпечення зв’язку між 20-річною практикою податкової служби і теорією, яку безпосередньо представляє Далівський університет. А проведення такого засідання і демонструє цей зв’язок».

Андрій Петрович також відзначив високий рівень підготовки студентів кафедри, який він помітив під час головування державної екзаменаційної комісії. Особливо його порадував практичний досвід у більшості студентів. Слід зазначити, що вже 20 випускників останніх двох років працюють в ДПА Луганської області.

Підготовка висококваліфікованих спеціалістів за напрямком «Оподаткування» наразі є життєво необхідною, оскільки на нинішньому рівні розвитку економіки України від працівників вимагається не тільки вміння правильно розраховувати встановлені законодавством податки, але ще й оцінювати податковий потенціал підприємств, регіонів, вміти запропоновувати шляхи їхньої оптимізації. Плідна співпраця кафедри оподаткування СНУ ім. В.Даля з Державною податковою адміністрацією в Луганській області почалася ще у 2004 році, коли на її базі було відкрито філію кафедри.

 

Підготувала: Наталія Вергуненко