У Далівському університеті провідні фахівці обговорили проблеми оподаткування в сучасних умовах

На кафедрі оподаткування Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля пройшло засідання круглого столу «Податкове навантаження: потреби регіону і можливості стягнення податків в умовах кризи».

Вже сьомий рік кафедра оподаткування організує подібні зустрічі з метою обміну науково-практичною інформацією по актуальним проблемам оподаткування регіону та України. В умовах економічної кризи постало питання податкового навантаження регіону, а також розвитку економічного потенціалу промислових регіонів. Відкритим питанням залишається стягнення податків в умовах сьогодення.

В обговоренні питань взяли участь науковці кафедри, представники Державної податкової адміністрації у Луганській області, відділу міжнародних зв’язків управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Луганської обласної державної адміністрації, керівники економічних управлінь Луганської міської ради, керівники структурних підрозділів бюджетоформуючих підприємств Луганської області. Формат круглого столу вибрано не випадково, бо до участі у ньому й до обговорення найбіліших проблем з оподаткування долучаються студенти спеціальності «Оподаткування».

Підготовка висококваліфікованих спеціалістів за цим напрямком наразі є життєво необхідною, оскільки на нинішньому рівні розвитку економіки України від працівників вимагається не тільки вміння правильно розраховувати встановлені законодавством податки, але ще й оцінювати податковий потенціал підприємств, регіонів, вміти запропоновувати шляхи їхньої оптимізації. Слід додати, що плідна співпраця кафедри з Державною податковою адміністрацією в Луганській області почалася ще у 2004 році, коли на її базі було відкрито філію кафедри.