У Далівському університеті розглянули проблеми прийняття Податкового кодексу України

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся круглий стіл з проблем оподаткування за участю провідних фахівців Державної податкової адміністрації (ДПА) в Луганській області та Державної податкової інспекції у Жовтневому районі міста Луганськ, топ-менеджерів бюджетоутворюючих підприємств Луганської області. Також у дискусії брали участь професорсько-викладацький склад фінансового і економічного факультету СНУ ім. В. Даля, фахівці планового відділу і бухгалтерії університету, студенти груп 1-4 курсів денної форми навчання спеціальності «Оподаткування». У жвавому діалозі розглядалися такі актуальні питання: проблеми прийняття Податкового кодексу України; податкові реформування щодо вступу України до СОТ; реформування місцевого оподаткування з метою наповнення місцевих бюджетів; загальні проблемні аспекти процесу оподаткування та податкової системи України. Питання, що обговорювалися, викликали неабиякий інтерес не тільки з боку студентів і викладачів, а й практикуючих фахівців податкових структур та промислових підприємств. Учасники круглого столу були задоволені професійними відповідями службовців ДПА в Луганський області, фахівців Державної податкової інспекції у Жовтневому районі міста Луганськ та управлінського апарату промислових підприємств у Луганській області. «Зустрічі студентів з практиками – це дуже важливо, – розповів заступник голови Державної податкової адміністрації в Луганській області Олег Гребенюк. – Мені особливо приємно бути присутнім тут, подивитися на сучасні кадри, оскільки я сам випускник Далівського університету». З 2003 року на базі фінансово-економічного факультету СНУ ім. В. Даля функціонує кафедра «Оподаткування». Підготовка висококваліфікованих спеціалістів за цим напрямком є життєво необхідною, оскільки на нинішньому рівні розвитку економіки України від працівників вимагається не тільки вміння правильно розраховувати встановлені законодавством податки, але ще й оцінювати податковий потенціал підприємств, регіонів, вміти запропоновувати шляхи їхньої оптимізації. Вже у 2004 році почалася плідна співпраця кафедри з Державною податковою адміністрацією в Луганській області. На її базі було відкрито філію кафедри. Завдяки цьому студенти можуть тут проходити практику за своїм фахом. Чимало студентів через філію кафедри було прийнято на стажування з подальшим працевлаштуванням. Випускники можуть використовувати свої знання у різних сферах податкової системи. Тому підготовка високоякісних кадрів потребує сукупності як практичних, так і теоретичних знань, зокрема, орієнтування у стратегіях економічних реформ, гнучкість у постійних змінах у законодавстві. «Цей круглий стіл – гарна традиція, – розповідає завідувач кафедри «Оподаткування» професор Тетяна Калінеску. – Ми сподіваємось, що згодом це переросте у конференцію, можливо, навіть міжнародного рівня, оскільки студентам та працівникам податкової адміністрації завжди є про що поговорити, адже закони змінюються з дивовижною швидкістю».