У Далівському університеті розглянули проект нового Податкового Кодексу України

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся круглий стіл за участю працівників Державної податкової адміністрації в Луганській області на тему «Реформування податкової системи в Україні. Проект нового Податкового Кодексу». З 2003 року на базі фінансово-економічного факультету СНУ ім. В. Даля функціонує кафедра «Оподаткування». Підготовка високоякісних спеціалістів за цим напрямком життєво необхідна, оскільки на сучасному рівні розвитку економіки України від працівників потрібно не тільки вміння правильно розраховувати встановлені Законодавством податки, але ще й оцінювати податковий потенціал підприємств, регіонів, вміти запропоновувати шляхи їх оптимізації. Вже у 2004 році почалася плідна співпраця кафедри з Державною податковою адміністрацією в Луганській області. На її базі була відкрита філія кафедри. Завдяки цьому студенти мають місце практики за своїм фахом. Чимало студентів через філію кафедри було прийнято на стажування з подальшим працевлаштуванням. Випускники можуть використовувати свої знання у різних сферах податкової системи. Тому підготовка високоякісних кадрів потребує сукупності як практичних, так і теоретичних знань, зокрема, орієнтування у стратегіях економічних реформ, гнучкість у постійних змінах у законодавстві. «Цей круглий стіл – гарна традиція, – розповідає завідувач кафедри «Оподаткування» професор Тетяна Калінеску. – Ми маємо надію, що згодом це переросте у конференцію, можливо, навіть міжнародного рівня, тому що студентам та працівникам податкової адміністрації завжди є про що поговорити, оскільки закони змінюються з дивовижною швидкістю». Вже вп’яте студенти та працівники Державної податкової адміністрації в Луганській області зустрілися за круглим столом, щоб обговорити проблеми та перспективи реформування податкової системи в Україні. Значне місце в цьому питанні посідає Податковий Кодекс, що і досі не затверджений. «Зустрічі студентів з практиками – це дуже важливо, – розповів заступник голови Державної податкової адміністрації в Луганській області Олег Гребенюк. – Мені особливо приємно бути присутнім тут, подивитися на сучасні кадри, оскільки я сам випускник вашого університету». У жвавому діалозі вдалося розібрати проблемні питання щодо нового Податкового Кодексу. Його прийняття обіцяє Україні стабільність, принаймні на майбутні п’ять років, та вносить суттєві зміни у систему оподаткування. Це зміни у оподаткуванні рухомого та нерухомого майна, у процентах по депозитах, податках на додану вартість, соціальний податок тощо. Вагомою зміною є переведення права громадян на податковий кредит у повноваження бухгалтера. Зараз у цей документ вносять корективи. Присутні працівники Державної податкової адміністрації в Луганській області зазначили, що подібне обговорення корисно не тільки для студентів, але й для них самих.