Print

У Далівському університеті розпочалась «Студентська весна – 2010»

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля розпочався щорічний загальноуніверситетський фестиваль «Студентська весна – 2010», присвячений 90-річчю університету. Першим заходом стало Шевченківське свято «І мене в сім’ї великій…», яким далівці вшанували пам’ять великого Кобзаря українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

Шевченківське свято присвячене 196-річниці з дня народження Тараса Шевченка. Вшанування пам’яті великого патріота вже стало традиційним у Далівському університеті. «Сьогодні над Шевченківськими творами схиляються і батьки, і діти, і батьки батьків. – пролунали хвалебні слова зі сцени. – Великий автор був не тільки чудовим поетом та письменником, а й обдарованим художником, та в кожному творі змальовував красу рідних країв, якими не припиняв милуватися».

«Щороку студенти, готуючись до заходу, відкривають для себе нові сторінки з життя Тараса Шевченка, знаходять в його творчості нові мотиви волелюбності українського народу» – розповіла проректор з науково-педагогічної роботи професор Галина Щедрова.

Творчість Тараса Шевченка – взірець для всього світу. Його вірші наскрізь пронизані коханням до України, її мови, мальовничих краєвидів, працелюбного народу. Часи змінюються, але досі літературне надбання Тараса Григоровича зачіпляє найтонші струни душі молоді та народжує нові ідеї інсценізації. Цього року вірш «Садок вишневий коло хати» було покладено на музику. Клуб знавців англійської мови «Hi» представив літературні переклади на англійську мову досить складних віршів, з яких і всесвітньовідомий «Заповіт». Традиційний український гопак та, звісно, безліч пісень подарували глядачам народні ансамблі народного танцю «Світоч» та козачої пісні «Вольниця».

«Студентська весна» у Далівському університеті тільки почалась. Попереду ще звітний концерт двох народних колективів: ансамблю народного танцю «Світоч» та козачої пісні «Вольниця», шоу-конкурс «Міс університету», огляд-конкурс художньої самодіяльності факультетів та багато-багато цікавого.